banner ad

CeZik nagrał utwór składający się z tytułów książek. Zobacz teledysk

22 lipca 2020

Czy da się stworzyć utwór składający się wyłącznie z tytułów książek? Oczywiście! Udowodnił to właśnie znany internetowy twórca i multiinstrumentalista CeZik, nagrywając wspólnie z aktorką teatralną i dubbingową Zuzą Motorniuk piosenkę „Tytułowe starcie”.

Propozycja realizacji klipu wyszła od wydawnictwa Świat Książki, które chciało zrealizować niekonwencjonalną kampanię promującą swój katalog. Pomysł na piosenkę składającą się z tytułów pochodził od Agnieszki Ziębińskiej i Przemysława Corso z działu PR warszawskiej oficyny.

„Wydawnictwo Świat Książki rzuciło mi wyzwanie. Powiedziałem: 'Ło państwo drodzy, to się nie da’. A potem próbowałem, próbowałem, próbowałem… i chyba jednak się da!” ? napisał na swoim profilu na Facebooku CeZik, któremu w przeszłości zdarzyło się już śpiewać od tyłu czy grać na przyborach kuchennych.

Korzystając z ponad 3000 tytułów z katalogu wydawnictwa Świat Książki z ostatnich kilku lat, CeZik opracował, skomponował i wykonał wspólnie z Zuzą Motorniuk utwór „Tytułowe starcie”. Wyreżyserował również do niego teledysk pokazujący „piękno ze Świata Książki”.

Warto nadmienić, że CeZik nie jest pierwszym artystą, który ułożył z tytułów książek piosenkę. Wcześniej podobny utwór nagrał amerykański komik i raper DeStorm Power, trzeba jednak przyznać, że zastosował znacznie więcej słownych wstawek. Miał też trochę ułatwione zadanie z uwagi na specyficzny szyk zwrotów stosowany w rapie.

Poniżej możecie wysłuchać utworu i obejrzeć klip „Tytułowe starcie”:

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy