Carlos Ruiz Zafón zapowiada na listopad czwarty i ostatni tom sagi „Cmentarz Zapomnianych Książek”!

31 sierpnia 2016

nowa-powiesc-zafona
Wielbiciele sagi „Cmentarz Zapomnianych Książek” czekali na tę wiadomość cztery lata. Carlos Ruiz Zafón skończył pisać czwartą i ostatnią część cyklu, która ukaże się pod tytułem „El laberinto de los espíritus” (z hiszp. „Labirynt duchów”). Premiera książki zapowiedziana jest na listopad tego roku.

Akcja nowej powieści rozgrywać się będzie pod koniec lat 50. Daniel Sempere nie jest już chłopcem, który odnalazł na Cmentarzu Zapomnianych Książek powieść zapomnianego pisarza, co odmieniło jego życie. Tajemnicza śmierć matki utworzyła wyrwę w jego duszy, która wciąż nie chce się zasklepić, choć żona Bea i wierny przyjaciel Fermin starają się mu pomóc.

Podczas gdy Daniel wierzy, że jest o krok od rozwiązania zagadki, jeszcze mroczniejszej, niż mógł sobie kiedykolwiek wyobrazić, na horyzoncie pojawia się Alicia Gris, kobieta urodzona w cieniu wojny, która ujawnia sekretną historię rodziny, za co przyjdzie zapłacić straszną cenę.

Autor zapowiada, że po „Więźniu nieba”, który był najkrótszą historią w cyklu, nowa powieść „Labirynt duchów” będzie najobszerniejszą z dotychczasowych. Zgodnie z informacją rodzimego wydawcy Zafóna czeka nas elektryzująca opowieść o pasji, intrydze i przygodzie, w której powrócą wszyscy bohaterowie sagi wraz ze swymi tajemnicami. Tą książką Zafón dociera do wielkiego finału cyklu, który rozpoczął bestsellerowym „Cieniem wiatru”, odsłaniając całą głębię historii, a także oddając hołd światu książek, sztuce opowiadania i magii łączącej życie z literaturą.

Książka ukaże się w Hiszpanii i krajach latynoamerykańskich 17 listopada. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy