Cała prawda o czytaniu ? zobacz promocyjny spot akcji Czytaj PL z MC Silkiem w roli głównej

9 listopada 2018


W sieci pojawił się klip promujący akcję Czytaj PL, w którym wystąpił raper MC Silk. Twórcy kampanii z przymrużeniem oka przypominają nam, że na przeczytanie wszystkich udostępnionych za darmo bestsellerów mamy czas tylko do końca listopada.

Do fanów najszybszego rapera świata ? MC Silka ? dotarła smutna wiadomość. Twórca odciął się od rzeczywistości, od dłuższego czasu nie wychodzi z domu, nie reaguje na wiadomości od przyjaciół. Siedzi zamknięty w pokoju i? czyta książki. Bohatera spotu dotknął prawdziwy dramat czytelnika. Nie ma już czasu na sen, jedzenie, spotkania z przyjaciółmi, ani inne codzienne sprawy. Jest zbyt pochłonięty lekturą ? na przeczytanie udostępnionych za darmo książek ma jedynie miesiąc, akcja trwa bowiem tylko do 30 listopada.

„Właściwie wszystkie kampanie skupiają się na korzyściach, które płyną z czytania. Dobrze jednak wiemy, jak jest. Życie prawdziwego czytelnika nie jest usłane różami. To codzienna, ciężka i pełna wyrzeczeń walka. Zdecydowaliśmy się na odważny krok i postanowiliśmy wreszcie powiedzieć całą prawdę o czytaniu. Liczymy, że prawdziwi czytelnicy to docenią i w umownym bohaterze naszego filmu rozpoznają siebie. A potem? zeskanują kod z plakatu akcji i zabiorą się do czytania” ? mówi Paweł Polański z księgarni Woblink.com, która jest współorganizatorem akcji.

Za koncepcję kreatywną oraz produkcję spotu odpowiadają Agencja Nie Do Ogarnięcia i My Works Studio. Klip możecie obejrzeć poniżej:

Występujący w spocie MC Silk szerokiej publiczności dał się poznać kilka lat temu za sprawą produkcji „Rap Nobody”. Od tamtego czasu teledysk, w którym rapuje w 7 językach, wyświetliło na portalu YouTube aż 13 milionów osób. MC Silk jest też fanem literatury ? w opublikowanym w zeszłym roku utworze „Ostatni z nas” nawiązuje do dystopijnej wizji świata wyrażonej przez Stanisława Lema w jednym z jego wywiadów. Tym razem raper stał się bohaterem filmu promującego największą w Polsce akcję czytelniczą.

W ramach tegorocznej edycji akcji Czytaj PL na siedmiu tysiącach nośników znalazły się kody QR dające dostęp do 12 bestsellerów, z których wiele to nowości z 2018 roku. Wystarczy zeskanować kod, aby do końca listopada cieszyć się darmowymi e-bookami i audiobookami. Wśród tytułów biorących udział w akcji każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, nagrodzonej niedawno prestiżową Man Booker International Prize, to zaskakujące i nieprzewidywalne historie, dzięki którym inaczej spojrzymy na otaczającą nas rzeczywistość. Z kolei „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej to jedna z najgłośniejszych i ? jak piszą krytycy ? najlepszych biografii ostatniego czasu. Na fanów kryminału czekają powieści Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza. Miłośnicy romansów będą mogli za darmo przeczytać „Okruch” Anny Ficner-Ogonowskiej, a młodzi wielbiciele fantasy ? pierwszy tom „Zwiadowców” Johna Flanagana.

Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada. Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy zeskanować kod QR umieszczony m.in. na każdym plakacie, aby otrzymać dostęp do darmowych e-booków. Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie: www.czytajPL.pl.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy