Cała najnowsza powieść Jaume Cabrégo do przeczytania na mieście. Takiej premiery jeszcze nie było

11 maja 2016

cien-eunucha-na-miescie-1
W środę 11 maja niemal 500 kolejnych stron najnowszej powieści Jaume Cabrégo pojawiło się na billboardach w metrze, plakatach, kawiarnianych kubkach, sklepowych witrynach, podłogach bibliotek, magnesach na latarniach oraz na chodnikach. Aby przeczytać całą książkę, trzeba odbyć wycieczkę po kilkuset miejscach w Warszawie.

To pierwszy przypadek, kiedy premiera literacka odbywa się w przestrzeni całego miasta. W różnych lokacjach nad Wisłą, w klubach, na ulicach oraz naturalnie w bibliotekach i salonach sieci EMPiK znaleźć można fragmenty najnowszej powieści Cabrégo zatytułowanej „Cień eunucha”. Czasem są to krótkie, jednozdaniowe ustępy, a czasem nawet pełne strony. Obok tekstu książki na każdym nośniku widnieje hasło #czytajdalej. Ma ono motywować do szukania dalszych stron powieści, fotografowania ich, publikowania w internecie i oznaczania hashtagiem #czytajdalej. W ten sposób, dzięki zaangażowaniu czytelników, otrzymamy jedyne w swoim rodzaju miejskie wydanie książki najpopularniejszego katalońskiego pisarza.

"Cień eunucha" na kubku w kawiarni.

„Cień eunucha” na kubku w kawiarni.

„Czytaj dalej” jest również hasłem przyświecającym pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof, które ma zachęcać do tego, żeby nie przestawać czytać i czytać więcej. Związek między Cabrém a organizowaną w całej Polsce imprezą literacką nie jest przypadkowy, bowiem to właśnie w trakcie festiwalu odbędzie się premiera właściwa powieści „Cień eunucha”. Autor zaś spotka się z czytelnikami 20 maja o godz. 18:00 w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

"Cień eunucha" w witrynie EMPiK-u.

„Cień eunucha” w witrynie EMPiK-u.

Bohaterem nowej powieści Cabrégo jest dziennikarz muzyczny Miquel Gensana. Służbowa kolacja z koleżanką z redakcji, Júlią, miała być dla niego szansą na oderwanie się od czarnych myśli po pogrzebie przyjaciela, a tymczasem wszystko ? potrawy, obsługa, towarzystwo, a przede wszystkim niefortunnie wybrany lokal, sprzysięgły się, by ten nostalgiczny wieczór stał się prawdziwym koszmarem.

"Cień eunucha" na warszawskim chodniku.

„Cień eunucha” na warszawskim chodniku.

Miquel Gensana to wielki nieudacznik. Z żadną kobietą mu nie wyszło (ostatnia była skrzypaczką), dzieci nie spłodził ? na nim kończy się ród ? chciał być artystą, ale nie starczyło talentu. Nie zapobiegł bankructwu firmy i stracił dom rodzinny, w którym teraz jest modna restauracja. Do tej właśnie restauracji zaprosiła go koleżanka na wieczór wspomnieniowy. I choć Miquel stara się o tym nie myśleć, duchy przeszłości wychodzą ze wszystkich zakamarków. Mężczyzna staje przed trybunałem pamięci. Mierzy się z dwustuletnią historią rodziny, skandalem w tle, swoimi czynami z czasów, gdy walczył w partyzantce miejskiej, i rozlicza powojenną Hiszpanię ? a także siebie ? z doznanych krzywd, popełnionych błędów i niespełnionych miłości.

"Cień eunucha" na słupie w parku.

„Cień eunucha” na słupie w parku.

"Cień eunucha" na chodniku przed kawiarnią.

„Cień eunucha” na chodniku przed kawiarnią.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę powieści „Cień eunucha”. Książka Jaume Cabrégo w przekładzie Anny Sawickiej ukaże się 18 maja nakładem wydawnictwa Marginesy.

cien-eunucha-na-miescie-7

[am]

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy