banner ad

Brytyjscy studenci fizyki ustalili, który komiksowy superbohater jest najlepszy

15 czerwca 2016

superbohater-najlepszy-1
Podczas badań naukowych przeprowadzonych przez studentów fizyki z Uniwersytetu w Leicester udało się ustalić, który spośród komiksowych superbohaterów jest najlepszy. Zła wiadomość brzmi: Batman plasuje się na szarym końcu.

Badania studentów trwały siedem lat. Porównując w naukowy sposób moce i umiejętności posiadane przez komiksowych herosów, studenci doszli do wniosku, że „kandydatem numer jeden do miana najpotężniejszego superbohatera” jest Superman. Ten wybór raczej nikogo nie dziwi. Człowiek ze stali posiada bowiem nadludzką siłę, szybkość, potrafi latać, zamrażać i jest praktycznie niezniszczalny. Źródłem jego mocy jest energia słoneczna, zaś w jej przyswajaniu nie musi ograniczać się ludzkimi normami, bowiem nie urodził się na Ziemi, lecz pochodzi z Kryptona. Jego termiczny wzrok uwalnia energię o mocy 7.07×105 dżuli na sekundę. Teoretycznie ustalono, że bohater komiksów DC posiada większą gęstość masy mięśniowej niż normalny człowiek (1,48 grama na cm3 w porównaniu z około 1,06 grama na cm3 u ludzi), ale to nie wyjaśnia jego kuloodpornych właściwości. Gęstość skóry Supermana powinna wynosić 296 gram na centymetr sześcienny, jeśli miałaby powstrzymać przynajmniej połowę rodzajów pocisków wystrzeliwanych ze standardowej broni. Jest to chyba jednak gęstość zbyt wysoka, nawet dla istot pozaziemskich, chyba, że w grę wchodzi tu inny mechanizm, nieznany jeszcze nauce.

Następnymi w kolejce do miana najpotężniejszego superbohatera są: Wolverine ? głównie za umiejętność regeneracji (osiągniętą dzięki obejściu Limitu Hayflicka) i szkielet z adamantium (biorąc pod uwagę, że ma gęstość zbliżoną do osmu, wyliczono, że siła uderzenia Logana wynosi 1300 niutonów i jest śmiertelna), Mystique ? przede wszystkim za zdolność do przybierania postaci innych osób (za co mogą odpowiadać mutacje genów MATP, TYR, MC1R, IRF4, SLC24A4, SLC2A15, PAX7A, POMC, MCR4 i GPR101, ale zmiany te zwiększyłyby ryzyko zachorowania na raka) i Thor – za dużą wydajność energetyczną (energia kinetyczna jego młota Mj?lnira wynosi 4.72×105 dżuli, i to przy założeniu, że jest wykonany z żelaza). Z kolei Black Bolt został uznany najbardziej destruktywnym superbohaterem, a to dzięki swemu niszczycielskiemu głosowi ? już sam jego szept potrafi zburzyć całe budynki.

A co z Batmanem? Owszem, jest inteligentny, cechują go umiejętności detektywistyczne, posiada świetne gadżety i wiele zer na koncie, ale? brak mu supermocy. Poza tym w prawdziwym życiu zaleca się, aby latający między budynkami Mroczny Rycerz podczas lądowania nie polegał jedynie na swej pelerynie. Rozwijając prędkość około 80 kilometrów na godzinę, jeśli chce przeżyć zetknięcie z ziemią, potrzebuje spadochronu. Inaczej nigdy już nie opuści swojej jaskini, aby walczyć z Jokerem i Pingwinem.

superbohater-najlepszy-2

[am,aw]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy