Bret Easton Ellis będzie kontynuował „American Psycho”?

14 marca 2012


Czy Bret Easton Ellis pisze kontynuację „American Psycho”? To pytanie zelektryzowało światek literacki za oceanem. Wszystko za sprawą serii ?twitów?, które pisarz wypuścił w eter w miniony weekend.

„1 A.M. w Los Angeles, siedzę przy swoim biurku, kończąc scenariusz i naglę robię notatki, gdzie Patrick Bateman teraz jest i czy mógłby?” ? napisał niespodziewanie nocą pisarz. I zanim, ktokolwiek zdążył się zorientować, wyrzucił w eter serię pomysłów, które wywołały spekulacje, czy pracuje nad sequelem „American Psycho”.

Kim byłby Patrick Bateman w 2012 roku? I jak wyglądałoby jego życie? Oto co urodziło się w głowie Ellisa nocną porą (cytaty):

* „Patrick nienawidziłby Obamy i na przykład, miałby długi i pełen szczegółów monolog na temat oszustwa Honey Bader z Kony2012 i kochałby Kim Kardashian?”
* „Patrick mówiłby o Adele i Kanye i KATY PERRY, bo 'Firework’ jest jego ulubioną piosenką? a potem zabija trenera Katy Perry?”
* „Patrick wygłosiłby długo dysertację na temat dzieł zebranych Coldplay? Jego ulubioną piosenką byłaby 'Fix You’?”
* „Scena, w której Chris Martin i Patrick Bateman jedzą wafle i rozmawiają jak spoko jest St. Vincent? i wtedy Patrick podcina mu gardło. Notatki.”
* „Bohater Patricka to Michael Hutchence?”
* „Patrick chce przeruchać wszystkie siostry Kardashian? strona czwarta? i wtedy? czekajcie, jak w to wszystko wplątał się Channing Tatum?”
* „Hmmm? Strona 5… Zamordowanie Davida Beckhama w windzie w Manchesterze…”
* „Obsesja Patricka: Rihanna?”
* „Ulubiony film Patricka: 'Służące’…”

Czy powstanie, a może powstaje „American Psycho 2”? Na ostateczną odpowiedź na to pytanie, przyjdzie jeszcze poczekać. Sam Ellis podgrzał atmosferę, snując rozważania na temat spotkania z wydawcą.

A co wy sądzicie, czy Patrick Bateman powinien powrócić?

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy