Brandon Sanderson zapowiada wydanie dodatkowej historii z cyklu „Koło czasu”

20 sierpnia 2018


Wielbicieli cyklu „Koło czasu” czeka jeszcze jedna wizyta w świecie wymyślonym przez Roberta Jordana. Brandon Sanderson, który dokończył cykl po śmierci twórcy, zapowiada, że w marcu 2019 roku w antologii „Unfettered III” ukaże się opowiadanie opisujące wędrówkę Perrina Aybary.

Z miejsca informujemy, że Sanderson nie zamierza pisać kolejnego tomu cyklu. Zapowiadane opowiadanie to w zasadzie jeden z dwóch długich fragmentów usuniętych z finalnego tomu sagi zatytułowanego „Pamięć Światłości”. Pierwszy, „Rzeka dusz”, ukazał się już w 2013 roku w antologii „Unfettered”. „Drugi, jak przypuszczałem, nigdy nie ujrzy światła dziennego. Jednak wydawnictwo Grim Oak kontynuuje wydawanie antologii 'Unfettered’, z której dochód przeznaczany jest na opłacania kosztów medycznych autorów i artystów w potrzebie. Uznałem, że zapowiedź trzeciego tomu antologii będzie dobrą okazją, aby wykorzystać tę drugą wykreśloną scenę” ? pisze Sanderson.

Opowiadanie, które nie ma jeszcze tytułu, liczy 20 tysięcy słów i odnosi się do jednego z ważnych pytań, które pozostało bez odpowiedzi w finale sagi „Koło czasu”. „Od dawna miałem słabość do tego fragmentu i dość trudno było mi go wyciąć z książki. W samej antologii wyjaśnię, dlaczego ostatecznie zdecydowaliśmy się, że trzeba go usunąć” ? komentuje Sanderson. Autor zastrzega, że historia ? w przeciwieństwie do „Rzeki dusz” ? nie należy do kanonu „Koła czasu”: „Powinniście ją czytać na takiej samej zasadzie, jak ogląda się niedokończoną, alternatywną scenę z filmu, która koniec końców nie została wykorzystana. Mimo to myślę, że to ekscytujący i interesujący kawałek literatury”.

„Koło czasu” to jeden z najpopularniejszych cykli fantasy, który do dnia dzisiejszego rozszedł się na świecie w nakładzie przekraczającym 80 milionów dolarów. Aktualnie trwają prace rozwojowe nad serialem na podstawie książek, który powstaje dla Sony Pictures Television i Amazon Studios.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy