Borys Szyc rozprowadza książki po ulicach Warszawy. Od poniedziałku szukaj na mieście „Kobiety w oknie” A.J. Finna

27 stycznia 2018


Wciągający thriller, kilkaset książek ukrytych w całej Warszawie i Borys Szyc w roli tajemniczego kuriera. W poniedziałek rusza pomysłowa akcja zachęcająca do czytania, połączona z premierą bestsellerowej „Kobiety w oknie” A.J. Finna.

Amerykańska premiera powieści miała miejsce 2 stycznia. Prawa do tłumaczeń sprzedano do ponad 40 krajów. Cała reszta świata czeka na premierę „Kobiety w oknie”, a w Polsce książka jest już na wyciągnięcie ręki. I to dosłownie, bo w Warszawie ukrytych zostanie pięćset egzemplarzy powieści ? od poniedziałku na „Kobietę w oknie” można będzie trafić w kawiarniach, barach, centrach handlowych, komunikacji miejskiej i innych, zaskakujących lokalizacjach.

Część egzemplarzy ukrył biorący udział w akcji Borys Szyc. Zainspirowała nas Emma Watson, która w ramach promowania czytelnictwa zostawiała książki na ulicach Londynu, Paryża i Nowego Jorku. My roznieśliśmy po całej Warszawie jeden z najbardziej wciągających thrillerów ostatnich lat ? licząc, że wpadnie w ręce kogoś, kto na co dzień unika książek. I że taka znaleziona przez przypadek 'Kobieta w oknie’ będzie świetną zachętą, żeby zacząć czytać. Ja sam dałem się wciągnąć i nie mogę się doczekać, aż ktoś przypadkiem na nią natrafi i zabierze do domu” ? mówi aktor.

Wybór książki, która ma zachęcić do czytania, nie jest przypadkowy ? Stephen King nazwał „Kobietę w oknie” A.J. Finna „nieodkładalną”. Zgodnie z zapowiedziami wydawcy, to inteligentna, wyrafinowana powieść psychologiczna, która przypomina najlepsze z dzieł Hitchcocka. Jej bohaterka, Anna Fox, spędza dni, pijąc za dużo wina, oglądając stare filmy, wspominając szczęśliwsze czasy? i szpiegując sąsiadów. Pewnego wieczoru widzi coś, czego nie powinna. Wie, co widziała? A może to tylko jej wyobraźnia? Kto jest w niebezpieczeństwie? Kto jest niebezpieczny? Książkę, oprócz Stephena Kinga, polecają też takie tuzy thrillerowego świata, jak Tess Gerritsen i Gillian Flynn.

Kobiety w oknie można szukać na ulicach Warszawy od 29 stycznia. Oficjalną premierę książki zaplanowano na 31 stycznia.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy