banner ad

Book box ? nowa usługa subskrypcyjna od Legimi, również dla posiadaczy Kindle

29 października 2014

book-box-legimi
28 października premierę miała nowa usługa subskrypcyjna twórców księgarni Legimi.com. W przeciwieństwie do dostępnego od blisko 2 lat abonamentu dla posiadaczy urządzeń z zainstalowaną aplikacją Legimi, z Book boxa skorzystają również posiadacze wszystkim modeli e-czytników, w tym Kindle.

Jak działa Book box? Co miesiąc udostępnianych jest 30 tytułów (każdy zestaw inny). W ramach stałej, miesięcznej opłaty użytkownik może pobrać 1 ebooka z tej puli i czytać go w aplikacjach Legimi, na dowolnym e-czytniku lub np. wysłać na Kindle. Cena promocyjna (13,99 zł) obowiązuje dla 1. boxa oraz subskrybentów z co najmniej półrocznym stażem. Pozostali klienci zapłacą 14,99 zł. Usługę zamówić można jedynie w serwisie SubClub.pl (to również nowy projekt twórców Legimi, który ma premierę tego samego dnia), natomiast jej realizacja odbywa się w księgarni Legimi.com. Pierwszą książkę pobrać można od razu, natomiast kolejne boxy dostarczane będą 1. dnia miesiąca, a ich zawartość będzie niespodzianką aż do dnia udostępnienia. Z subskrypcji można zrezygnować w dowolnym momencie, a po jej zakończeniu nie traci się dostępu do otrzymanych książek (w przeciwieństwie do abonamentu Legimi). Niewykluczone, że w kolejnych miesiącach udostępnione zostaną dodatkowe opcje subskrypcji (np. 2 lub 3 książki miesięcznie).

„Subskrypcyjny model sprzedaży, przy jednoczesnym zachowaniu akceptowalnej (jak pokazały nasze ostatnie badania również dla osób, które do tej pory decydowały się na pozyskiwanie książek z nielegalnych źródeł) ceny to jedyna szansa na pozyskanie lojalnych klientów, obecnie kupujących często bez opamiętania w różnych księgarniach w ramach nieustających promocji. Promocji, które? zapewne wkrótce się skończą, gdyż nie są sposobem na rozwój tego specyficznego rynku, wciąż przez wydawców traktowanego z pewną ostrożnością” ? komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

W zestawie wyjątkowo obowiązującym aż do końca listopada znalazły się zarówno bestsellery, jak i nowości, często wcześniej niedostępne w tak atrakcyjnej cenie. Na uwagę zasługują choćby „Zdrada” Paulo Coelho (wyd. Drzewo Babel), kinowy przebój „Zaginiona dziewczyna” (wyd. Burda Książki), biografia The Beatles (wyd. Sine Qua Non), a także niedawne nowości „Seksbomby PRL-u” (Marginesy) oraz „Jak rozpętałem aferę taśmową” Piotra Nisztora (Fronda). Wisienką na torcie jest ebookowa premiera, dostępna tylko w Book box i Legimi książka „Dobry Glina. Żołnierze miłujący” Andrzeja W. Sawickiego (Instytut Wydawniczy Erica). W pierwszym boxie znalazły się także tytuły takich wydawnictw jak: Czarno na Białym, Grupa Wydawnicza Foksal, Muza, Świat Książki i Wielka Litera. Ceny ebooków w Book box są niższe nawet o 30 zł od kwot, które trzeba by za nie zapłacić w tradycyjnej sprzedaży detalicznej.

Subskrypcyjny dostęp do ebooków można również w wygodny sposób zamówić na prezent. Kod aktywujący usługę (na określoną liczbę miesięcy) otrzymuje się w formie wirtualnego vouchera. Wystarczy go wydrukować i wręczyć osobiście lub wysłać na wskazany adres e-mail.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy