banner ad

Bibliotekarki z Morąga udowadniają, że ich zawód jest glamour!

15 maja 2014

glamour-Stangrecka-Marlena
Pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu postanowiły zawalczyć ze stereotypowym postrzeganiem swojej profesji. Zorganizowały więc sesję zdjęciową, która udowadnia, że bibliotekarki mogą być glamour.

„Zdecydowaliśmy się na sesję zdjęciową, ponieważ chcieliśmy łamać stereotyp o zawodzie bibliotekarza. Dziś bibliotekarka to nie jest już starsza pani w okularach z koczkiem na głowie, która siedzi za ladą i tylko podaje książki. Dziś bibliotekarki to energiczne, piękne i pociągające kobiety, z poczuciem humoru, a czytanie książek jest modne i seksowne” ? wyjaśnia nam Paulina Kalinowska, pracownica Czytelni Dla Dorosłych i inicjatorka całego przedsięwzięcia.

glamour-Stanowska-Aleksandra

Bibliotekarki z Morąga przygotowały się do przedsięwzięcia profesjonalnie. Poprosiły o pomoc zaprzyjaźnionego fotografa i męża jednej z pań, Huberta Kalinowskiego, który zgodził się wykonać zdjęcia za darmo. Zaprosiły też do współpracy wizażystki, fryzjerki i makijażystki. Przygotowania do sesji trwały około miesiąca. Dla każdego pracownika trzeba było wymyślić osobną aranżację dopasowaną do jego osoby. Przez 2 tygodnie odbywały się zdjęcia próbne, aby w dzień sesji uniknąć niepotrzebnych problemów.

glamour-Erwin-Agnieszka

Całą sesję wykonano we wnętrzach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. „Znieśliśmy do biblioteki kilogramy sprzętu fotograficznego. Działy biblioteczne zamieniły się na plany zdjęciowe, gabinety kosmetyczne, zakłady fryzjerskie, garderoby, a korytarzami nie chodziły już bibliotekarki, ale top-modelki” ? opowiada Paulina Kalinowska.

glamour-Zegadlo-Agnieszka

Efekty sesji można podziwiać od wczoraj w Wypożyczalni Dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Wernisaż wystawy odbył się podczas uroczystych obchodów Powiatowego Dnia Bibliotekarza. Zdjęcia bibliotekarek (jest również jeden bibliotekarz!) cieszą się ogromnym powodzeniem. „Najbardziej utkwiła mi w pamięci opinia jednej pani, która stwierdziła, że jest bardzo dumna z tego, że może chodzić do takiej biblioteki” ? mówi Paulina Kalinowska. A my jesteśmy dumni, że możemy wam pokazać najlepsze zdjęcia z sesji:

glamour-Farulewska-Joanna

glamour-Radziszewska-Elzbieta

glamour-Kalinowska-Paulina

glamour-Czekajska-Barbara

glamour-Ged-Helana

glamour-Chlopik-Anna

glamour-Zaborowska-Magda

glamour-Kosnik-Dabkowska-Ew

glamour-Dziubinska-Elzbieta

glamour-Bochno-Emilian

Całą sesję z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu możecie zobaczyć, klikając tutaj.

fot. Hubert Kalinowski

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy