Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego chce pobić rekor Guinnessa w książkowym domino. Przyjdź i zobacz

18 kwietnia 2014

domino_w_BUW
23 kwietnia 2014 roku o godzinie 9:00 Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego będzie świętować Światowy Dzień Książki układając najdłuższe książkowe domino świata! W Kapsztadzie przewróciło się 2586 książek, w Antwerpii – 4845, w Częstochowie – 5000, w Warszawie padnie kolejny rekord.

W przestrzeni biblioteki – na schodach, w salach katalogowych, między czytającymi – książki zostaną ustawione w fantazyjne domino. „Chcemy, żeby ten rekord zainspirował Polaków do zmian, do czytania, stawiania sobie czytelniczych celów i zabawy z książkami” – mówi Sylwia Stano z Bibliocreatio, które koordynuje wydarzenie. „Książki otwierają umysły i dają poczucie nieograniczonych możliwości. Jedna książka przeczytana we właściwym momencie może być inspiracją do rzeczy wielkich, początkiem spełniania marzeń i dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych” – dodaje.

„Wierzymy, że ludzie z wyobraźnią mogą zmieniać świat, a książki otwierają im drogę. Wystarczy jedna, dobrze dobrana książka, by rozpocząć fascynującą przygodę z literaturą!” – dodaje Zofia Karaszewska z Bibliocreatio.

„Znakiem czasu jest, że domino z książek zakończy tablet. Właśnie tablet jest nośnikiem dla książki elektronicznej, która jako audiobook+ występuje w podwójnym, zsynchronizowanym formacie do czytania i do słuchania w jednym” – podkreśla Łukasz Kosman z Audioteki.

Akcję zainauguruje dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego Roman Tabisz oraz ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Federacyjnej Republiki Nigerii w Rzeczypospolitej Polskiej Samuel Wodi Jimba – z wykształcenia doktor nauk bibliotecznych.

Jak podkreśla Agnieszka Kościelniak-Osiak z działu promocji biblioteki, „domino w BUW w Światowy Dzień Książki to manifestacja nie tylko pomysłów na wykorzystanie dużej liczby woluminów, ale też zaproszenie do radosnego, zbiorowego uczestnictwa w święcie książki”.

Książkowe domino powstanie dzięki książkom od największych polskich wydawnictw: Publicat, Muza, Wydawnictwo Literackie, Rebis, Znak, Wielka Litera, W.A.B.

Jeżeli chcecie być świadkami ustanawiania nowego rekordu Guinnessa, przyjdźcie 23 kwietnia 2014 roku o godzinie 9:00 do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

domino_w_BUW_2

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy