banner ad

Biblioteka Manhattan otrzymała tytuł Modernizacji Roku 2012

30 sierpnia 2013

biblioteka Manhattan Modernizacją Roku 2012 - 1
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku odebrała nagrodę Modernizacji Roku 2012 w kategorii „najciekawsze modernizacje i adaptacje wnętrz” za projekt i wykonanie Biblioteki Manhattan. Nagroda przyznawana jest w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku. Uroczysta Gala kończąca 17 edycję Konkursu odbyła się 28 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie.

„Zgłaszając Bibliotekę Manhattan do konkursu kładliśmy przede wszystkim nacisk na rozwiązania architektoniczne, które pozwalały stworzyć obiekt łączący funkcje biblioteki i otwartego, przyjaznego oraz nowoczesnego miejsca spotkań” ? mówi Paweł Braun, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. „Docenili to wcześniej nasi czytelnicy, a teraz również Jury Konkursu, co nas bardzo cieszy.”

Biblioteka Manhattan powstała w 2012 w gdańskim Centrum Handlowym Manhattan. Dziennie odwiedza ją ponad 1000 osób, korzystających z bogatego księgozbioru i multimediów oraz oferty kulturalnej. Innowacyjność tego miejsca to, oprócz zastosowanych rozwiązań aranżacji i wyposażenia wnętrza, przede wszystkim umiejscowienie biblioteki w galerii handlowej. W ciągu 2012 roku do Biblioteki Manhattan zapisało się 23 000 osób, co stanowi jedną czwartą wszystkich czytelników Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Biblioteka Manhattan stała się nie tylko wypożyczalnią ale również modnym miejscem spotkań – z ankiety przeprowadzonej z okazji roku funkcjonowania placówki 30 % ankietowanych deklarowało spędzanie wolnego czasu właśnie w tym miejscu.

Tytuł Modernizacji Roku 2012 za Bibliotekę Manhattan przyznany został również autorowi projektu, firmie zb studio Zbigniew Żejmo i wykonawcy ? firmie WAJP S.C. Wieczorek & Jakóbczak.

Modernizacja Roku to konkurs, w ramach którego wyłaniane są najlepsze dokonania w zakresie modernizacji obiektów budowlanych i rewitalizacji obszarów. Do tegorocznej edycji Konkursu zgłoszono ponad 800 różnych inwestycji z czego 72 znalazły się w ścisłym finale.

Na zdjęciach załączonych do newsa możecie zobaczyć, jak wygląda nagrodzona biblioteka z Gdańska.

biblioteka Manhattan Modernizacją Roku 2012 - 2

biblioteka Manhattan Modernizacją Roku 2012 - 3

biblioteka Manhattan Modernizacją Roku 2012 - 4

biblioteka Manhattan Modernizacją Roku 2012 - 5

fot. mat. prasowe WiMBP w Gdańsku

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy