Bezdomny dostał czytnik, aby nie musiał czytać w kółko kilku książek

5 lutego 2015

bezdomny-czyta
Historia bezdomnego mężczyzny, który otrzymał od przechodnia czytnik Kindle, aby nie musieć czytać na okrągło kilku książek, obiegła w ostatnich dniach sieć na całym świecie. Poznajcie historię Paula oraz jego darczyńcy.

Kilka dni temu jeden z użytkowników Reddit umieścił w serwisie zdjęcie bezdomnego mężczyzny z czytnikiem w ręce i podpisem: „Dałem temu bezdomnemu, Paulowi, mój Kindle, po tym jak zauważyłem, że czyta w kółko tę samą książkę. Nie wyłączał go przez parę dni”. Darczyńca, 31-letni inżynier pracujący w branży IT, który pragnie pozostać anonimowy, podczas pobytu służbowego w Las Vegas kilkakrotnie widział na ulicy bezdomnego czytającego na okrągło tę samą zużytą książkę. Kiedy dowiedział się, że Paul, bo tak miał na imię ów mężczyzna, lubi czytać, podarował mu swojego Kindle’a wraz z ładowarką oraz wyjaśnił, jak posługiwać się urządzeniem. Na czytniku znajdowało się 300 pozycji, w tym powieści Williama Faulknera, Ernesta Hemingwaya, Cormaca McCarthy’ego, a także cała saga „Pieśń Lodu i Ognia”.

Ofiarodawca spodziewał się, że Paul może sprzedać czytnik, aby zdobyć pieniądze na jedzenie. Tak się jednak nie stało. „Przechodziłem koło niego codziennie przez cały tydzień i mówiłem 'cześć’, a on odpowiadał, że nie może się oderwać od czytnika. Nigdy nie widziałem kogoś tak szczęśliwego z otrzymania czegoś” – napisał. Postanowił zrobić Paulowi fotografię i udostępnić na Reddit, gdzie zobaczyło ją ponad 2 miliony osób. Na zdjęciu oczywiście się nie skończyło. Bezdomny otrzymał adres skrzynki pocztowej i znaczki, aby w przyszłości mógł skontaktować się z ofiarodawcą, aby ten zaopatrzył go w nowe książki do czytania.

„Kiedy tylko mogę, staram się pomagać bezdomnym niepieniężnie. Gdy rozmawiałem z nim i okazało się, że naprawdę lubi czytać, ale utknął z kilkoma tymi samymi książkami, nie mogłem po prostu odejść, posiadając w plecaku coś, co może dać mu tyle przyjemności, a mnie kosztuje tak niewiele” – tłumaczy darczyńca, dodając żartobliwe, że tak naprawdę szukał dobrego pretekstu, aby kupić sobie nowy Kindle Voyage.

[aw,am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy