Belgijska gimnastyczka dała na zawodach występ oparty na motywach z „Harry’ego Pottera”

21 kwietnia 2018


Belgijska gimnastyczka Axelle Klinckaert wprowadziła do swojego występu na zawodach DTB Cup w Stuttgarcie elementy magii znane dobrze miłośnikom książek na świecie. Ćwiczenia oparła bowiem na motywach zaczerpniętych z „Harry’ego Pottera”.

Wielbicieli Harry’ego Pottera znaleźć można wszędzie, również wśród sportowców. Przekonali się o tym widzowie oglądający występ niespełna 18-letniej gimnastyczki Axelle Klinckaert podczas turnieju odbywającej się w marcu w Niemczech.

Ubrana w strój w kolorach Gryffindoru zawodniczka dała dwuminutowy pokaz, który obok figur i ćwiczeń charakterystycznych dla tej dyscypliny sportowej zawierał również motywy kojarzące się z czarodziejskim światem wymyślonym przez J.K. Rowling: kilka ruchów przypominało trzepot sowich skrzydeł, były też czarodziejskie zaklęcia i pojedynek na różdżki. Całość ćwiczeń okraszona została wiązanką melodii z filmowych adaptacji sagi autorstwa Johna Williamsa.

Niekonwencjonalne wybory muzyczne i choreografia są znakiem rozpoznawczym Axelle Klinckaert. Obiecująca kariera belgijskiej gimnastyczki została przerwana w 2016 roku na skutek niefortunnej kontuzji, która uniemożliwiła dziewczynie wzięcie udziału w Letnie Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Po rocznej rehabilitacji (i, jak podejrzewamy, zażyciu kilku porcji mikstury Szkiele-Wzro) wróciła do udziału w zawodach. Choć w występie opartym na motywach z „Harry’ego Pottera” da się zauważyć jeszcze kilka nie do końca czystych wykonań, należy się spodziewać, że na Olimpiadę w Tokio w 2020 roku Axelle będzie już gotowa. A może zaprezentuje też kolejny oryginalny zestaw ćwiczeń?

Oto pokaz Axelle Klinckaert inspirowany Harrym Potterem:

[am]
źródło: Bustle, TeenVogue

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy