banner ad

Będzie dodatkowy tom „Pieśni Lodu i Ognia”?

25 marca 2013


Wszystko wskazuje na to, że popularna saga fantasy George?a R. R. Martina nie zamknie się zgodnie z zapowiedziami w siedmiu tomach. Ostatnie wypowiedzi pisarza mogą sugerować, że otrzymamy ósmą, dodatkową część ? będzie to zbiór opowiadań osadzonych w świecie Westeros na setki lat przed wydarzeniami znanymi z sagi. Jest szansa, że powstanie również prequel serialu „Gry o tron”, oparty na bonusowym tomie.

Zapowiadana na wielkanocną niedzielę premiera trzeciego sezonu „Gry o tron” (w Polsce 1 kwietnia) pozwoliła dziennikarzom zaciągnąć nieco języka u pisarza odnośnie dalszych planów związanych z sagą. Wiadomo było, że w lutym Martin podpisał nową dwuletnią umowę z HBO (producentem serialu) i fani cyklu zaczęli zastanawiać się, cóż to oznacza dla świata Westeros i samej stacji telewizji kablowej. Nieco światła na tę sprawę rzucił w ubiegłym tygodniu sam Martin w trakcie rozmowy z portalem IGN: „Przez lata napisałem serię nowel – osadzonych w tym samym świecie, ale setki lat wcześniej – o dwóch postaciach zwanych Dunk i Egg. Opublikowałem trzy z tych nowel. Mam w głowie jakieś dziewięć do dziesięciu kolejnych. No i bawiliśmy się pomysłem zrobienia ich jako prequela.”

Według autora historie o Dunku i Eggu są nieco lżejsze w tonie i więcej w nich przygód. „Ale moi fani kochają ich i ja też kocham te dwie postacie oraz ich powiązania z historią Westeros. Dlatego może to zrobimy. Zobaczymy” ? powiedział. Słowa Martina potwierdził producent wykonawczy serialu „Gra o tron”, który przyznał się do prowadzenia rozmów na temat powstania prequela. Można oczekiwać, że jeśli takowy powstanie, na rynku ukaże się również dodatkowa książka, w której zebrane zostaną przygody Dunka i Egga.

Publikacja zbioru opowiadań mogłaby osłodzić miłośnikom „Pieśni Lodu i Ognia” oczekiwanie na szósty tom sagi, tym bardziej gdy autor zapowiada, że na „Wiatry zimy” przyjdzie jeszcze „długo poczekać”. W wywiadzie opublikowanym w piątek w serwisie Mashable zaznaczył wprawdzie: „Ostatnie dwie powieści zajęły mi bardzo dużo czasu, więc mam nadzieję, że ta powstanie nieco szybciej”, jednakże zaraz dodał: „Ale niczego nie obiecuję. Zrozumiałem dawno temu, że patrząc na całość prac do wykonania, katedra, którą musisz zbudować, wygląda na tak trudne zadanie, że po prostu rezygnujesz, siadasz i zaczynasz grać w gry video.”

Tymczasem producenci serialu zapowiedzieli na 20 kwietnia premierę kolejnej pieśni z Westeros pt. „The Bear and the Maiden Fair”. Muzykę do tekstu Martina skomponował Ramin Djawadi, utwór wykona nowojorski zespół Hold Steady. To druga po „The Rains of Castamere” pieśń rozbrzmiewająca w fikcyjnym świecie z „Pieśni Lodu i Ognia”, która nabierze realnych kształtów.

Zanim do sieci trafi „The Bear and the Maiden Fair”, poniżej możecie posłuchać ?The Rains of Castamere? w wykonaniu jak zawsze niezawodnych The National:

http://www.youtube.com/watch?v=ECewrAld3zw

fot. HombreDHojalata/Wikimedia Commons

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: film, newsy