Barack Obama na zakupach w księgarni

28 listopada 2011

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wybrał się w sobotę ze swoimi córkami, Malią i Sashą, na zakupy do księgarni położonej niedaleko od Białego Domu.

Jak sam powiedział dziennikarzom, złożył tę wizytę, ponieważ obchodzono Sobotę Małych Przedsiębiorstw i chciał w ten sposób wesprzeć niewielkie inicjatywy.

Przemysł detaliczny zachęca klientów do wspierania rodzinnych firm w sobotę po Święcie Dziękczynienia. Jest to pewnego rodzaju kontrapunkt dla Czarnego Piątku, kiedy wyprzedaże i specjalne oferty przygotowują domy towarowe oraz sieci handlowe.

Obama wyszedł z księgarni z pakietem książek, wśród których były: sfilmowana niedawno przez Martina Scorsese bestsellerowa powieść dla dzieci „Hugo i jego wynalazek”, szósty tom wydawanej również w Polsce serii Jeffa Kinney „Dziennik cwaniaczka” oraz „Descent Into Chaos: The U.S. and the Disaster in Pakistan, Afghanistan, and Central Asia” autorstwa Ahmeda Rashida, analizująca w szokujący sposób kryzys w Pakistanie oraz odradzający się radykalizm w Afganistanie i na Zachodzie.

Może w podobny sposób również polscy politycy powinni promować niewielkie przedsiębiorstwa, a zwłaszcza krajowe księgarnie?

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy