Autorka „Dziewczyny z pociągu” kończy pracę nad nową powieścią. Światowa premiera zapowiedziana na maj 2017

29 listopada 2016

nowa-powiesc-pauli-hawkins-1
Paula Hawkins, autorka bestsellerowej „Dziewczyny z pociągu”, kończy pracę nad nową powieścią. Książka ma nosić tytuł „Into the Water”, a jej światowa premiera zapowiedziana została na 2 maja 2017 roku.

Akcja nowej powieści rozgrywać się będzie w nadrzecznej miejscowości na północy Wielkiej Brytanii. Na dnie rzeki, w odstępie zaledwie kilku tygodni, znalezione zostaną ciała samotnej matki i nastoletniej dziewczyny. Dochodzenie z tym związane ujawni tajemnice pewnej rodziny.

Książka określana jest jako thriller kryminalny, który ma traktować o „śliskości” prawdy, ułudzie pamięci oraz przeszłości mogącej wyciągnąć swe długie ramię, aby sięgnąć do teraźniejszości i zaważyć na przyszłości. W centrum wydarzeń znajdzie się skomplikowana historia dwóch sióstr.

„Ta historia dojrzewała we mnie od jakiegoś czasu. Dla mnie jest coś pociągającego w opowieściach, które sobie przekazujemy, sposobach, w jakie świadomie lub nieświadomie ukrywamy opinie i prawdy, wspomnienia mogą być wymazane, a cała historia mętna” ? mówi Paula Hawkins. „Potem pojawiły się dwie siostry i powieść zaczęła się formować”.

W zeszłym roku, mówiąc o nowej książce, pisarka ujawniła kilka innych szczegółów: „To podobny gatunek do ?Dziewczyny z pociągu? i historia też opowiedziana będzie przez kobiety, ale wyjdzie z tego zupełnie inna książka. Tak naprawdę nie rozmawiam o niej dużo, ponieważ jest to dość trudne do wytłumaczenia. Bo to brzmi dziwnie. Powieść ma mieć dość gotycki klimat. Mogę powiedzieć, że nie chodzi o polowania na czarownice. Jednak chciałam, aby było w niej coś o kobietach oskarżanych o czary. Takich przypadków nie odnotowano dużo w południowej Anglii. Głównie działo się to w Szkocji i na północy kraju. Ta część Anglii naprawdę nadaje się na mroczną, ponurą i gotycką powieść”.

Czy autorce uda się powtórzyć sukces „Dziewczyny z pociągu”? Przekonamy się już w maju 2017 roku.

nowa-powiesc-pauli-hawkins-2

[am]

Tematy: ,

Kategoria: newsy