Autorka „Czystej krwi” nie może już więcej wyssać z wampirzej serii

18 maja 2012


Charlaine Harris ogłosiła, że ostatnia powieść ze stworzonej przez nią serii o Sookie Stackhouse, zostanie opublikowana w przyszłym roku.

Fanów Sookie Stackhouse, czyli czytającej w myślach kelnerki z Louisiany, ogarnęła żałoba po ogłoszeniu przez autorkę, że w przyszłym roku światło dzienne ujrzy ostatnia część serii o wampirach z południa. Harris już wcześniej dawała do zrozumienia, że planuje zakończyć historię, ale ostateczną decyzję umieściła na początku tego tygodnia na swoim Facebooku. Trzynasta i ostatnia część serii o Sookie Stackhouse będzie nosiła tytuł „Dead Ever After” (z ang. „Martwy na zawsze”) i w sprzedaży pojawi się w maju 2013.

W zeszłym tygodniu Harris powiedziała: „Nie mam nic do dodania. W ostatniej książce powiem wszystko, co mam do powiedzenia o Sookie. Myślę, że kontynuowanie pisania o tej postaci, kiedy moje serce tego nie chce, byłoby nie fair wobec czytelników. Kochałam pisać o Sookie, ale jeśli widzisz koniec drogi, to po prostu widzisz koniec drogi.”

Obecnie pisarka skoncentrowana jest na doprowadzeniu do końca losów wszystkich postaci z Bon Temps, które towarzyszyły jej przez 12 lat. „Nie wiem, czy uda mi się wszystko odpowiednio zakończyć. Mam wrażenie, że jest to ogromne wyzwanie” – powiedziała w wywiadzie dla Houston Press. „Jest to bardzo ciężka praca. Czasami mam ochotę powrócić do jakiejś postaci, tylko żeby móc powiedzieć, 'Oto oni. Oto, co im się przydarzyło.’ I wtedy myślę, że nie będzie to zbyt spójna książka, jeśli zaczną znowu pojawiać się te wszystkie postacie. Naprawdę muszę trzymać się sedna książki, nie mogę po prostu wrzucać tam wszystkich tylko po to, żeby ich pożegnać. Może będzie jakiś dodatek na mojej stronie, albo w formie ebooka, coś gdzie powiem 'Oto co przydarzyło się Harremu Bellefleur?owi!’, albo 'Oto, co przytrafiło się Tany’. Nie chcę pozostawiać nikogo sfrustrowanego.”

Tematy: , ,

Kategoria: newsy