banner ad

Autor „Więźnia labiryntu”, James Dashner, pisze nową książkę

8 lipca 2018


James Dashner, autor bestsellerowej serii fantastycznej dla młodzieży zapoczątkowanej powieścią „Więzień labiryntu”, poinformował swoich czytelników, że pracuje nad nową książką.

„Piszę książkę od zera. Bez udziału i wskazówek agentów, redaktorów lub wydawców. Robię tak pierwszy raz od piętnastu lat. To spektakularnie zabawne i ożywcze. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś wyjątkowego” ? oświadczył pisarz na swoim profilu na Twitterze.

Decyzja o takim, a nie innym podejściu do pracy nad nową książką nie jest podyktowana wyłącznie pragnieniem większej niezależności, ale po części też koniecznością. Po tym, jak w lutym tego roku kilka anonimowych kobiet oskarżyło Jamesa Dashnera o molestowanie seksualne, ze współpracy z pisarzem zrezygnował agent literacki i trzy imprinty wydawnictwa Penguin Random House. Afera najwyraźniej pogrzebała szanse na wydanie „The Waking”, czyli pierwszej powieści dla dorosłych, którą autor „Więźnia labiryntu” zapowiadał jeszcze w 2017 roku. Jak będzie z nowym projektem? Przekonamy się za jakiś czas. Po wybuchu afery Dashner przeprosił osoby dotknięte jego zachowaniami i zapewnił, że nigdy nikogo celowo nie skrzywdził.

[am]
fot. g?l?-imagen/Flickr

Tematy: ,

Kategoria: newsy