Autor „Marsjanina” pisze nową książkę. Tym razem akcja rozgrywać się będzie na Księżycu

19 grudnia 2015

andy-weir-pisze-ksiezyc
Andy Weir najwyraźniej nie chce zejść na Ziemię. Po spektakularnym sukcesie, jaki odniosły powieść „Marsjanin” oraz film na jej podstawie w reżyserii Ridleya Scotta, autor zabrał się za pisanie drugiej książki, której akcja rozgrywać się będzie w kosmosie. Tym razem nieco bliżej nas, bo na Księżycu.

W wywiadzie udzielonym „Huffington Post” Weir przyznał, że początkowo pracował nad powieścią zatytułowaną „Zhek”, w której miały pojawić się takie elementy literatury fantastycznej, jak obcy, telepatia i podróże prędkością nadświetlną. Ostatecznie jednak zmienił plany i zaczął pisać książkę, która podobnie jak „Marsjanin”, będzie się opierała jedynie na istniejących technologiach.

Akcja nowej powieści ma rozgrywać się w miasteczku wybudowanym na Księżycu. „Będzie jeden główny bohater. A w zasadzie bohaterka. Trochę się denerwuję z tego powodu, bo nigdy nie pisałem żeńskiej postaci i mam nadzieję, że wyjdzie mi wiarygodnie” ? powiedział. Podobnie jak w przypadku „Marsjanina”, pisząc nową książkę, Weir oprze fabułę na istniejącej wiedzy oraz badaniach naukowych. „Mam dużo kontaktów w Jet Propulsion Laboratory i NASA. Przyjaźnię się z wieloma astronautami, co jest całkiem fajne” ? dodał.

Tytuł drugiej powieści Weira nie jest jeszcze znany. Książka powinna ukazać się pod koniec 2016 albo na początku 2017 roku.

[am]
fot. NASA

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy