banner ad

Australia: kierowca BMW przyłapany na czytaniu książki podczas jazdy autostradą

17 lipca 2019


Mieszkanka Sidney (Australia) przeżyła niemałe zaskoczenie, widząc, że kierowca BMW poruszającego się po pasie obok czyta w trakcie jazdy książkę. Niebezpieczeństwo było tym większe, że była to ruchliwa autostrada, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 110 kilometrów na godzinę.

„Facet miał coś dobrego do czytania dzisiejszego ranka na [autostradzie] M5. To nie był tylko rzut oka. Gość przejechał linię na tej cholernej drodze, czytając książkę” ? napisała użytkowniczka serwisu Reddit o pseudonimie sarahcatherinen, zamieszczając zdjęcie, które zrobiła w trakcie jazdy. Nie wyjawiła, czy sama prowadziła pojazd, czy może była tylko pasażerką.

Na fotografii widzimy kierowcę samochodu marki BMW serii 7, który czyta książkę trzymaną w ręce po lewej stronie kierownicy. Internautce nie udało się spisać numeru rejestracyjnego pojazdu, a o zrobieniu kolejnego zdjęcia nie pomyślała, być może na skutek sytuacji na drodze. „Trąbiliśmy jednak na niego wystarczająco, żeby zdał sobie sprawę, że inni ludzie nie zamierzają narażać się na niebezpieczeństwo z powodu jego zachowań” ? dodała.

Nieuwaga podczas jazdy jest zjawiskiem, które powoduje wiele wypadków na drodze. Ale nieporównanie częściej mówi się o kierowcach zaglądających do telefonów komórkowych niż do książek. Nie jest to jednak pierwszy przypadek, gdy ktoś nie może oderwać się od lektury. Trzy lata temu informowaliśmy o mieszkańcu Minnesoty, który poruszał się zygzakiem po swoim pasie, czytając powieść Jamesa Pattersona.

Warto pamiętać o zagrożeniu, jakie sprowadzamy na siebie i innych uczestników ruchu, sięgając za kierownicą po książkę. O wiele lepiej w podróży sprawdzą się audiobooki. Jak przekonują naukowcy, słuchanie książek mówionych w trakcie jazdy samochodem może wręcz pomóc w zachowaniu koncentracji podczas długiej, monotonnej trasy.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy