Animowany Neil Gaiman w Simpsonach

12 października 2011


Neil Gaiman pojawi się gościnnie w jednym z odcinków nowego sezonu The Simpsons.

Odcinek z jego udziałem zatytułowany prawdopodobnie „The Book Job” zostanie wyemitowany na antenie amerykańskiej stacji Fox 20 listopada.

Neil nie jest pierwszym twórcą literatury, który pojawił się w „The Simpsons”. Gościnnie głosu swoim „żółtym” odpowiednikom użyczyli już m.in. pisarze Stephen King, John Updike, Tom Clancy, Thomas Pynchon, Michael Chabon, Helen Fielding, J. K. Rowling czy twórcy komiksu Alan Moore i Art Spiegelman.

Odcinek Simpsonów to nie pierwsza okazja do zobaczenia Gaimana w animowanej postaci. W 2010 roku pisarz zagrał w telewizyjnej kreskówce dla dzieci „Arthur”, w której zachęcał jedną z bohaterek do pisania własnych opowieści.

Jak podkreśla na swoim blogu, udział w Simpsonach to „będzie inna wersja mnie niż ta, którą zagrałem w serialu „Arthur”. Przede wszystkim nie pojawiam się w niczyim falafelu, podejrzewam też, że będę żółty”.

Neil znany jest ze swojej otwartości na nowe projekty. Oprócz komiksów i powieści zdarzyło mu się pisać wiersze, scenariusze do filmów, ze swoją partnerką Amandą Palmer występował na scenie, kręcił eksperymentalne klipy.

„Wciąż jeszcze mam nadzieję, że będę mógł też wystąpić jako głowa w słoiku w serialu „Futurama”” – wyznaje.

Dopóki to nie nastąpi, musi nam wystarczy Neil w falafelu.

Poniżej fragment animacji „Arthur” z gościnnym występem pisarza:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy