Angielski wydawca Stephena Kinga i Johna Grishama podpisał umowę z Katarzyną Bondą

13 lipca 2015

Bonda-trafi-do-UK
Katarzyna Bonda kolejną po Marku Krajewskim polską autorką kryminałów, która rusza na podbój rynków zagranicznych. Brytyjskie wydawnictwo Hodder & Stoughton nabyło prawa do serii powieści pisarki o profilerce Saszy Załuskiej.

„Nie czytam po polsku, ale zaintrygowała mnie bardzo dobra historia opisana w angielskim streszczeniu – narracja o podwójnej ramie czasowej sięgająca od współczesnej sprawy o morderstwo aż do czasów Solidarności, z silną bohaterką i mnóstwem zwrotów akcji. Mam to szczęście mieć w redakcji koleżankę w osobie Joanny Kaliszewskiej, która czytała książki w oryginale i całkowicie je pokochała, toteż zdecydowaliśmy się zaangażować w ich wydanie” – powiedział Nick Sayers, wydawca w Hodder & Stoughton.

Brytyjskiego wydawcę udało się zainteresować agentce literackiej Sandrze Sawickiej z Marjacq Scripts. „Już od jakiegoś czasu szukałam polskiego autora, którego mogłabym sprowadzić do UK. Kiedy natknęłam się na 'Pochłaniacza’, wiedziałam, że to musi być to. Bonda jest światowej klasy autorką z silnym, świeżym głosem, który przykuje twoją uwagę natychmiast” – powiedziała.

Jak się więc okazuje, niemały udział w zainteresowaniu brytyjskiego wydawcy Katarzyną Bondą mieli nasi rodacy pracujący za granicą. Hodder & Stoughton to należący do Hachette imprint wydający na Wyspach powieści takich sław, jak Jeffery Deaver, John Grisham, Sophie Hannah, Stephen King, Jodi Picoult i David Nicholls. Katarzyna Bonda może więc mieć powody do świętowania.

Hodder & Stoughton wyda całą planowaną tetralogię o Saszy Załuskiej. Pierwszy tom, „Pochłaniacz”, ukaże się pod tytułem „Girl at Midnight” na początku 2017 roku.

Cykl Cztery Żywioły Saszy Załuskiej cieszy się w Polsce ogromnym powodzeniem. Do tej pory „Pochłaniacz” znalazł w naszym kraju ponad 180 000 nabywców. Opublikowany w maju tego roku drugi tom, „Okularnik”, również nie schodzi z list bestsellerów. Przez niecałe dwa miesiące sprzedano ponad 50 000 egzemplarzy powieści.

[am]
źródło: The Bookseller
fot. Cezary Piwowarski/Wikimedia Commons

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy