Amerykańska firma piwowarska wypuszcza serię piw inspirowanych H. P. Lovecraftem

20 stycznia 2015

piwo-lovecrafta-1
Narragansett Brewing Company, firma piwowarska z Rhode Island (USA), zdecydowała się wypuścić limitowaną serię piw inspirowanych postacią i twórczością H. P. Lovecrafta. Pierwszy z trunków, Lovecraft Honey Ale, trafił do sprzedaży wczoraj, a promowano go stosownym do okoliczności hasłem: „Mrok nadchodzi 19 stycznia”.

„H. P. Lovecraft urodził się w Providence w 1890 roku, w tym samym roku, w którym powstała nasza firma. Pomyśleliśmy, czy może istnieć jakiś lepszy sposób, aby oddać hołd Lovecraftowi i wspaniałemu stanowi, w którym narodziliśmy się zarówno on jak i my, niż wypuścić z okazji naszych wspólnych 125. urodzin serię piw inspirowanych jego życiem i twórczością” – powiedział prezes browaru, Mark Hellendrung, w rozmowie z „Fastcodesign”.

Pierwsze z piw, które ujrzało światło dzienne, nosi nazwę Lovecraft Honey Ale, posiada smak miodowy i zainspirowane zostało opowiadaniem „The Festival” (w Polsce tłumaczonym jako „Festyn” lub „Święto”), które uznawane jest za pierwszy utwór w mitologii Cthulhu. Jego akcja rozgrywa się w nadmorskim miasteczku, którego mieszkańcy pod koniec odprawianej ceremonii dosiadają grzbietów skrzydlatych istot zwanych Byakhee i odlatują w przestrzeń międzygwiezdną, aby czcić swoje bóstwo.

W mitologii Cthulhu przed udaniem się w odległe miejsce należało najpierw wypić napój zwany kosmicznym miodem. Pracujący dla Narragansett mistrz piwowarski Sean Larkin postanowił skorzystać z tego pomysłu, dlatego próbował stworzyć recepturę inspirowaną miodami pitnymi. W efekcie końcowym Lovecraft Honey Ale to ciemny ale z domieszką słodyczy, ważony z pięciu słodów i dwóch rodzajów chmielu.

piwo-lovecrafta-2

Firma zapowiada, że w tym roku wypuści jeszcze trzy inne piwa z wizerunkiem Lovecrafta. Następne, które trafi do sprzedaży w kwietniu, ma być inspirowane opowiadaniem „Widmo nad Innsmouth”, trzecie zaś nie będzie odwoływać się do żadnego z utworów pisarza, lecz do napisu widniejącego na jego nagrobku: „I Am Providence”, co z uwagi na nazwę miasteczka można tłumaczyć dwojako: „Providence to ja” albo „Jestem Opatrznością”.

Na zdjęciach załączonych do materiału możecie zobaczyć, jak prezentuje się pierwsze z serii zapowiadanych piw: Lovecraft Honey Ale.

piwo-lovecrafta-3

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy