Amazon zapowiada uruchomienie w Polsce sklepu internetowego. Rozpoczęła się rejestracja sprzedawców

27 stycznia 2021

Nadchodzi moment, który może odmienić nasz rynek księgarski. Amazon ogłosił rozpoczęcie prac nad uruchomieniem w Polsce swojego sklepu internetowego Amazon.pl. Od dziś przedsiębiorcy, planujący sprzedaż za pośrednictwem tej platformy w Polsce oraz globalnie, mogą rejestrować swoje konta po polsku jeszcze przed otwarciem serwisu.

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Założone w Polsce centra logistyczne sprawiły, że firma jest największym amerykańskim pracodawcą w naszym kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem. Do tej pory niezależne księgarnie stacjonarne i te funkcjonujące w internecie (również sieciowe) mogły jednak działać spokojnie, ponieważ największą konkurencję upatrywały w sklepie internetowym, który przez lata nie był uruchamiany. Teraz to się zmienia.

Amerykański gigant właśnie zapowiedział otwarcie polskiej wersji sklepu. „Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok” – powiedział Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w Unii Europejskiej w Amazonie.

W ramach przygotowań do premiery serwisu amerykański koncern zaprasza partnerów, w tym wydawców książek, którzy chcą oferować swoje produkty na Amazon.pl, aby zarejestrowali swoje konta sprzedażowe w języku polskim na specjalnej podstronie sklepu.

Jak podkreśla firma w komunikacie prasowym, ponad 50% towarów sprzedawanych na Amazonie pochodzi od zewnętrznych partnerów. Premiera Amazon.pl ma zapewnić polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów sklepu na całym świecie w ponad 200 krajach i terytoriach. Obecnie za pośrednictwem Amazona sprzedaje globalnie 1,7 miliona małych i średnich firm, z czego ponad 200 tysięcy przedsiębiorców przekroczyło 100 tysięcy dolarów wartości sprzedaży w 2019 roku.

„Cieszymy się, że możemy wzmocnić pozycję polskich firm za pośrednictwem Amazon, inwestując w narzędzia i usługi, które pomogą im się rozwijać. Jesteśmy przekonani, że skupiając się na tym, co naszym zdaniem klienci cenią najbardziej – niskich cenach, szerokim wyborze towarów i ich szybkiej dostawie – z czasem zdobędziemy zaufanie klientów w Polsce” – dodał Alex Ootes.

Spodziewane promocje to coś, co prawdopodobnie ucieszy wielu klientów. Jak jednak w starciu z amerykańskim gigantem poradzą sobie polskie księgarnie? Czas pokaże.

[am]

Tematy: ,

Kategoria: newsy