banner ad

Amazon umożliwił samopublikującym autorom sprzedaż drukowanych książek

20 maja 2012


Koncern Amazon podejmuje działania mające na celu wykroić jak najwięcej dla siebie z zysków wypracowywanych przez samopublikujących autorów. Internetowy gigant rozszerzył ofertę dla pisarzy o sprzedaż i dystrybucję drukowanych książek w Stanach i w Europie.

Do tej pory wielu samopublikujących ebooki autorów, chcąc zaistnieć na rynkach zagranicznych albo udostępnić czytelnikom papierowe edycje swoich książek, czekało na oferty wydawnictw lub zgłaszało się z propozycją współpracy do agentów literackich. Amazon, widząc, że potencjalne zyski najpopularniejszych autorów przechodzą w ręce tradycyjnych wydawnictw, postanowił zaoferować swoim klientom nową usługę.

Dzięki narzędziu CreateSpace autorzy mogą rozpowszechniać swoje książki również w formie drukowanej zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i całej Europie. Usługa przypomina w swej formie ?drukowanie na żądanie?. Kiedy ktoś zamówi papierowy egzemplarz książki samopublikującego pisarza, Amazon natychmiast wydrukuje egzemplarz i prześle go na takich samych warunkach, jak większość ze znajdujących się w ofercie produktów (prawo do bezpłatnego transportu, wysyłka w ten sam dzień).

Książki nadal nie będą dostępne w tradycyjnych europejskich księgarniach (Amazon ma przedstawić kilka rozszerzonych opcji dystrybucji na Stany Zjednoczone), ale nowa usługa umożliwi pisarzom dotarcie ze swoją twórczością do tych klientów, którzy preferują drukowane książki (wciąż jest to przeważająca większość czytelników).

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy