Amanda Palmer i Jason Webley zadebiutowali komiksem

6 grudnia 2011


Była wokalistka Dresden Dolls, a prywatnie żona Neila Gaimana, Amanda Palmer oraz muzyk Jason Webley zadebiutowali komiksem ?Evelyn Evelyn? opartym na swoim estradowym projekcie.

Komiks opowiada historię życia dwóch bliźniaczek syjamskich Evelyn i Evelyn ? od dziwnych i krwawych narodzin oraz późniejszego osierocenia, poprzez wczesne lata spędzone na farmie kurczaków, szokujące spotkanie z pewnym zdeprawowanym dżentelmenem, życie w cyrku aż po międzynarodową sławę zdobytą za pośrednictwem Internetu.

Scenariusz wymyślony przez Amandę i Jasona zilustrowała rysowniczka książek dla dzieci i performerka Cynthia von Buhler. Dwutomowa powieść graficzna, opakowana w gustowne etui, ukazała się nakładem amerykańskiego wydawnictwa Dark Horse Comics.

Inspiracją do zrealizowania komiksu był projekt o nazwie Evelyn Evelyn, z którym dwójka artystów jeździła po świecie od 2007 roku. Podczas koncertów, przebrani za bliźniaczki syjamskie, wykonywali muzyczne opowiastki ze swojej debiutanckiej płyty. Występom towarzyszyła fikcyjna otoczka, jakoby grające i śpiewające na scenie bliźniaczki, to rzekomy duet odkryty i wypromowany przez Amandę oraz Jasona.

Na zdjęciu poniżej Amanda Palmer i Jason Webley przebrani za Evelyn Evelyn:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy