Alexander McCall Smith zakupił bezludne wyspy

7 czerwca 2013

McCall Smith kupił wyspy
Alexander McCall Smith, autor bestsellerowych serii książek ?44 Scotland Street? i ?Kobieca Agencja Detektywistyczna Nr 1?, zakupił łańcuch niezamieszkanych wysp w pobliżu Szkocji. Powód? Spędził tam z żoną cudowne chwile i zamierza ochronić to miejsce, tworząc rezerwat przyrody.

Pisarz musiał zapłacić blisko 300 tysięcy funtów za łańcuch wysp o nazwie Cairns of Coll (z ang. Kopce Coll) w archipelagu Hebrydy na Oceanie Atlantyckim, wzdłuż północno-zachodnich wybrzeży Szkocji. Na wyspy te można dotrzeć jedynie przy dobrej pogodzie, za pomocą łodzi. Największa z nich ma ponad 50 akrów. Zakup obejmował również duży dom położony na wyspie Coll. Autor zapowiedział, że chce wykorzystać to miejsce jako swoje ustronie.

McCall Smith przyznał w rozmowie z ?The Telegraph?, że zakochał się w Cairns of Coll, gdy podczas wycieczek żeglarskich zacumował tam i urządził wspólnie z żoną piknik na plaży. Teraz zamierza ochronić wyspy, tworząc rezerwat przyrody. Często można tam spotkać foki, kormorany, mewy, nurzyki, w okolicznych wodach zaś pływają morświny, wieloryby karłowate, żarłacze olbrzymie. „Mam zamiar opiekować się tymi wyspami i nie będę nic z nimi robił. Poczynię też przygotowania, aby troszczono się o nie, kiedy mnie już nie będzie.”

Na zdjęciach załączonych do newsa możecie zobaczyć miejsce, które zachwyciło Alexandra McCall Smitha. Na co dzień pisarz mieszka w swym domu w Edynburgu.

McCall Smith kupił wyspy - 2

McCall Smith kupił wyspy - 3

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy