Alex Ross i Kurt Busiek dopisali 16-stronicowy epilog do kultowego komiksu „Marvels”

16 czerwca 2019


Życie superbohaterów widziane z perspektywy zwyczajnego śmiertelnika? Taki pomysł posłużył przed laty do stworzenia nowatorskiego komiksu „Marvels”. Ćwierć wieku później twórcy tej kultowej miniserii, Kurt Busiek i Alex Ross, dopisali epilog, będący kontynuacją tamtej historii.

Niedawno w sieci pojawiła się pierwsza plansza z zeszytu „Marvels: Epilogue”, który trafi do sprzedaży 24 lipca 2019 roku. Nowa, 16-stronicowa historia to kolejny epizod z życia superbohaterów przedstawiony z punktu widzenia fotografa Phila Sheldona. Tym razem bohater, który jest już na emeryturze, wraz z rodziną stanie się na Manhattanie świadkiem ataku potężnych robotów Sentineli na grupę X-Menów. Komiks ukaże inną perspektywę wydarzeń opisanych na kartach 98. zeszytu serii „Uncanny X-Men” z 1976 roku, stworzonego przez legendarnego Chrisa Claremonta oraz Dave Cockruma.

Plansza z zeszytu „Marvels: Epilogue”.

„Sprawiając, że Phil jest obserwatorem i narratorem, ale nie bezpośrednim uczestnikiem wydarzeń, wróciliśmy do starej tradycji, gdy historie często były opowiadane przez kogoś znajdującego się na marginesie akcji, kogoś, kto mógł wiedzieć, co się zdarzyło, ponieważ znał głównych bohaterów wydarzeń, ale sam nie był w nie zaangażowany” ? mówił przed laty o pomyśle na serię Kurt Busiek.

To samo wydarzenie z perspektywy superbohaterów ukazane w komiksie „Uncanny X-Men #98” z 1976 roku.

Scenarzysta, znany w Polsce nie tylko z komiksów o superbohaterach, ale także opowieści o Conanie Barbarzyńcy, już w 2008 roku, z okazji 15. rocznicy powstania „Marvels”, pokusił się o napisanie kontynuacji historii Phila Sheldona w komiksie „Marvels: Eye of the Camera”. Rysownik oryginału nie włączył się jednak w prace nad tamtym projektem, a ilustracje wykonał w podobnym stylu Jay Anacleto. Tym razem możemy liczyć na wytworną szatę graficzną przygotowaną przez mistrza fotorealistycznej ilustracji, Alexa Rossa.

Nowe dzieło Busieka i Rossa będzie zwieńczeniem wydań celebrujących 25-lecie publikacji pierwszych zeszytów cenionych miniserii Domu Pomysłów. Poniżej możecie zobaczyć okładkę zeszytu „Marvels: Epilogue”, który ukaże się w Stanach Zjednoczonych w lipcu 2019 roku.

W Polsce komiks „Marvels” został opublikowany dwukrotnie: w 2009 roku nakładem wydawnictwa Mucha Comics i w 2013 roku jako 13. tom Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela wydawnictwa Hachette.

[mw,am]
źródło: Comic Book

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy