Alan Moore powraca do świata Lovecrafta z nową serią komiksową „Providence”

3 marca 2015

Providence01_Moorea
Wydawnictwo Avatar Press zapowiedziało na maj pierwszy zeszyt nowej serii komiksowej Alana Moore’a tworzonej we współpracy z rysownikiem Jacenem Burrowsem. Po latach spekulacji i plotek będziemy mogli wreszcie poznać treść dzieła okrzykniętego mianem „’Strażników’ horroru”.

„Providence” to powrót Alana Moore’a do mitologii Lovecrafta. Seria ma być zarówno sequelem jak i prequelem kontrowersyjnego „Neonomiconu”. Akcja rozpoczyna się w 1919 roku i połączy wizje Lovecrafta z ciemnymi kartami amerykańskiej historii, którą w tamtych latach definiowała rasowa i seksualna nietolerancja.

Zgodnie z zapowiedzią wydawcy „Providence” to najbardziej przemyślane dzieło kultowego scenarzysty od dziesięcioleci. Moore zaprojektował każdą okładkę, każdą pojedynczą stronę i każdy niuans tego komiksu, aby stworzyć możliwie najbardziej kompletną wizję. Zapoznał się też z niezliczoną ilością prac krytycznych dotyczących twórczości Lovecrafta. Rola Jacena Burrowsa sprowadziła się więc do dwóch lat niewolniczej harówki, spędzonej na szlifowaniu każdego detalu obmyślanego przez twórcę „Strażników”.

Seria „Providence” składać się będzie z 12 zeszytów, każdy z nich ma liczyć 32 strony. Wydawnictwo Avatar Press zaprezentowało już kilka wariantów okładki pierwszego zeszytu, które możecie podziwiać poniżej:

Providence01_Moore_1

Providence01_Moore_2

Providence01_Moore_3

Providence01_Moore_4

[er]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy