Alan Moore podpisał nowy kontrakt. Ukaże się zbiór opowiadań i pięciotomowa saga

4 maja 2021

Alan Moore, autor komiksów „Strażnicy”, „Prosto z piekła” i „V jak Vendetta”, podpisał właśnie nowy, opiewający na sześciocyfrową kwotę kontrakt. Zgodnie z umową pisarz opublikuje w brytyjskim wydawnictwie Bloomsbury pięciotomową serię fantastyczną i zbiór opowiadań.

„Jestem przeszczęśliwy, że znalazłem w Bloomsbury nową przystań (…) Czuję, że to będzie bardzo produktywna współpraca” – powiedział 67-letni Alan Moore. Jak się okazuje, od momentu, kiedy ogłosił, że nie zamierza już pisać nowych komiksów i skupi się na prozie, legendarny scenarzysta wykorzystywał czas bardzo produktywnie. W związku z tym na czytelników czekają aż dwa projekty.

Pierwszy to zbiór opowiadań pod tytułem „Illuminations”, który ma ukazać się na rynku jesienią 2022 roku. Wydawca obiecuje „urzekające, elegancko skomponowane historie, uwalniające pełną moc wyobraźni i magii”, w których spotkamy zarówno czterech jeźdźców Apokalipsy, jak i mózgi Boltzmanna.

Z kolei drugi, dużo większy projekt to pięciotomowa saga fantastyczna „Long London”, której debiut zaplanowano na 2024 rok. Jest to historia nieprzemijającego, istniejącego poza czasem miasta cieni, które znajduje się gdzieś po drugiej stronie „prawdziwego Londynu”, a dostęp do niego pojawia się jedynie czasami. Moore zabierze nas do klimatycznego, mitycznego świata magii, zbrodni i szaleństwa. Fabuła książek przetaczać się będzie przez XX wiek, poczynając od 1949 roku, gdy Londyn wciąż leczył się z ran wojennych. Wraz z pisarzami, przestępcami, artystami i magami będziemy podążać przez znane nam miasto, jak i tę jego wersję, która znajduje się poza granicami naszej wiedzy.

„Alan Moore jest legendą i słuchanie, jak opowiada o swoim ambitnym projekcie 'Long London’, a także odkrywanie, z jakim rozmachem tworzy swoje opowiadania, było prawdziwą przyjemnością” – powiedział Paul Baggaley, stojący na czele wydawnictwa Bloomsbury.

67-letni Moore to autor wielu przełomowych komiksów, ale ma na koncie również dwie powieści: „Voice of Fire” z 1996 roku i liczącą sobie ponad tysiąc stron „Jeruzalem”.

[kch]
fot. Extinction Rebellion/YouTube
źródło: The Guardian, Alan Moore World

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy