banner ad

Alan Moore napisał scenariusz filmu „The Show”. Występuje też w jednej z ról

12 grudnia 2018


Legendarny scenarzysta komiksowy Alan Moore już jakiś czas temu zapowiadał, że po zakończeniu wieloletniej przygody z historiami obrazkowymi skupi się na pisaniu powieści i kręceniu filmów. Właśnie pojawiły się informacje, że Brytyjczyk napisał scenariusz kolejnej intrygującej produkcji pt. „The Show”, którą reżyseruje Mitch Jenkins. Co więcej, Moore zagra w filmie jedną z ról, czego dowodem jest pierwsze oficjalne zdjęcie.

Projekt zapowiadany jest jako okultystyczny thriller noir z elementami gotyku i fantastyki. Głównym bohaterem „The Show” będzie niejaki Fletcher Dennis, który został wynajęty do odnalezienia zaginionego artefaktu. Poszukiwania zaprowadzą go do Northampton, „nawiedzonego miasta” w Anglii, które „zapadło się w czarną dziurę snów”. Fletcher odkryje, że trafił do mrocznego świata martwych rozpustników, śpiących królewien, gangsterów Voodoo, zamaskowanych poszukiwaczy przygód, prywatnych detektywów i tajemniczych kobiet.

„Chciałem wykorzystać w medium filmowym swoje umiejętności narracyjne zdobyte w trakcie całej zróżnicowanej kariery. Zależało mi, żeby sprawdzić, czy możliwie jest wykreowanie niesamowitego świata, w którym nie ma miejsca na nieznaczące dialogi i postacie, świata, w którym każdy bohater jest zapadający w pamięć, charakterystyczny i kradnie całe show dla siebie, tak jak nam się zdarza to robić w codziennym życiu” ? powiedział Moore w wywiadzie udzielonym portalowi „Deadline”. „Chciałem podejść do tego filmu w nieco starodawnym stylu i razem z Mitchem Jenkinsem sprawdzić, co by się stało, gdyby zestawić to z nowoczesnymi pomysłami i technologią. Zamierzam stworzyć kawał radykalnego, progresywnego kina, które jest aż do absurdu pełne przepychu, angażujące i rozrywkowe: prawdziwie spektakularne widowisko!” ? dodał.

Choć „The Show” to niezależna produkcja, zaangażowano do niej znanych aktorów. W głównej roli występuje Tom Burke („Wojna i pokój”, „Trzej Muszkieterowie” i „Cormoran Strike”). Partnerują mu między innymi Siobhan Hewlett („Sherlock”), Ellie Bamber („Zwierzęta nocy”), Sheila Atim („Rozpustnice”), Richard Dillane („Wolf Hall”) oraz sam Alan Moore.

Reżyser Mitch Jenkins i Alan Moore współpracowali już razem kilka lat temu przy serii niskobudżetowych filmów. Daty premiery ich najnowszego wspólnego dzieła jeszcze nie ustalono. Produkcja właśnie jest realizowana w Northampton.

Relacje Moore’a z branżą filmową są równie burzliwe jak te, które miał z branżą komiksową. Kultowy autor wielokrotnie odcinał się od ekranizacji swoich komiksów przygotowywanych w Hollywood. O Brytyjczyku mówi się niekiedy jako o Czarowniku z Northampton, a to za sprawą fascynacji okultyzmem. Najwyraźniej jednak producenci filmowi są odporni na klątwy Moore’a, wszak już niedługo swoją premierę będzie mieć serial HBO „Strażnicy”, inspirowany jednym z jego najsłynniejszych dzieł.

[mw,am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy