Aktor Jason Segel współautorem powieści science fiction dla młodzieży

1 maja 2017


Jason Segel, hollywoodzki aktor znany z roli Marshalla Eriksena w sitcomie „Jak poznałem waszą matkę” i pisarza Davida Fostera Wallace’a w filmie biograficznym „Koniec trasy”, wyda w tym roku powieść science fiction. Książka, której współautorką jest Kirsten Miller, nosi tytuł „Otherworld” i ma być pierwszą częścią planowanej trylogii.

Powieść traktuje o grze „Otherworld”, podobnej do The Sims, ale rozgrywanej w wirtualnej rzeczywistości, w której ludzie decydują, kim chcą być. Z czasem, kiedy gra staje się coraz bardziej popularna, gracze zaczynają zdawać sobie sprawę, że nie jest tak niewinną rozrywką, na jaką wyglądała.

„Kiedy byłem nastolatkiem, jako jeden z niewielu szczęśliwców miałem możliwość grać w grę bardzo podobną do 'Otherworld’, zanim ją wycofali. Kiedy doszły mnie słuchy, że została przerobiona na wirtualną rzeczywistość, wiedziałem, że to jest coś, o czym ja i Kristen powinniśmy napisać” – powiedział Segel.

Aktor zapowiada, że powieść „Otherworld” to „po części mityczna przygoda, po części love story w klimacie science fiction, a w całokształcie opowieść ku przestrodze – chcemy dotrzeć do nowego pokolenia potencjalnych graczy, zanim jeszcze ta 'gra’ stanie się rzeczywistością”.

„Otherworld” to nie pierwsza książka, której współautorem jest Jason Segel. Wraz z Kristen Miller aktor napisał już serię książek dla dzieci pt. „Nightmares!”, która znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa. Segel ma na koncie również scenariusze do filmów „Chłopaki też płaczą”, „Muppety” i kilku innych produkcji. Nowa powieść ukaże się 7 listopada.

Na zdjęciu poniżej Jason Segel prezentuje okładkę powieści „Otherworld”:

[aw]

Tematy: ,

Kategoria: newsy