Adaptacja „Kongresu futurologicznego” Lema od dzisiaj na ekranie. Nowa książka autora jesienią

12 września 2013

Kongres futurologiczny - film
Dziś, w 92. rocznicę urodzin Stanisława Lema, na ekrany polskich kin wchodzi film Ariego Folmana „Kongres” oparty na „Kongresie futurologicznym”.

„W filmie Ariego Folmana inspiracje ’Kongresem futurologicznym’ Stanisława Lema widać na każdym kroku. Folman stworzył ambitne, oryginalne dzieło, w którym przedstawił własny, spójny świat, dlatego jego 'Kongres’ warto zobaczyć niezależnie od tego, czy się Lema czytało” ? zachęcają spadkobiercy pisarza, Barbara i Tomasz Lemowie.

Kongres futurologiczny - wznowieniePoniżej możecie zobaczyć oficjalny trailer filmu, a w księgarniach i na stronie Wydawnictwa Literackiego pojawiła się już powieść Lema ze specjalną, filmową wersją okładki.

To jednak nie koniec tegorocznych wydarzeń ze Stanisławem Lemem w roli głównej. W październiku, w Wydawnictwie Literackim, ukaże się jego nowa książka pisarza pt. „Sława i fortuna”. Jest to opowieść, w której autor „Kongresu futurologicznego” porusza wszystkie wielkie tematy swojego pisarstwa, uzupełniając je jednocześnie historiami z życia osobistego oraz odsłaniając kulisy kariery na Zachodzie. Michael Kandel ? tłumacz amerykański oraz adresat Lema ? jest, rzecz jasna, zaangażowany we wszystkie te sprawy. Więcej informacji na temat książki już niebawem.

fot. Wydawnictwo Literackie

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: film, newsy