Abonament Legimi wreszcie będzie dostępny dla właścicieli czytników Kindle

9 września 2017


Oto chwila, na którą czekało w Polsce wielu właścicieli Kindle. Po blisko 5 latach od wprowadzenia abonamentu na ebooki przez Legimi, z usługi będą mogły skorzystać również osoby dysponujące urządzeniami produkowanymi przez Amazon. Dzięki temu subskrypcyjny dostępu do elektronicznych książek stanie się możliwy dla ponad 90% posiadaczy czytników w naszym kraju.

Do tej pory Legimi dostępne było dla posiadaczy inkBOOKów oraz PocketBooków. Już niebawem osoby zamawiające abonament bez limitu będą mogły korzystać zeń także na czytnikach Kindle, wciąż najpopularniejszych urządzeniach wśród polskich czytelników ebooków. Wyniki kolejnych badań i ankiet potwierdzają, że ok 2/3 urządzeń w naszym kraju to modele oferowane przez Amazon.

„Mieliśmy świadomość, że ta kilkusettysięczna rzesza miłośników ebooków do tej pory pozbawiona była szansy na korzystanie z Legimi, więc gdy takowa tylko się pojawiła, postanowiliśmy uczynić zadość oczekiwaniom. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, że Kindle daje jedynie namiastkę możliwości oferowanych przez książki w chmurze w aplikacjach Legimi. Właśnie dlatego z naszego abonamentu można korzystać aż na 4 różnych urządzeniach, aby w pełni docenić korzyści płynące z nielimitowanego dostępu do ebooków i audiobooków” – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Posiadacze Kindle będą mogli skorzystać z subskrypcji Legimi już w ciągu najbliższych tygodni. Teraz natomiast na stronie www.legimi.pl/kindle można zapisać się na powiadomienie o premierze i specjalnej ofercie na start. W dniu premiery usługi na Kindle dostępnych będzie co najmniej 5 000 tytułów. Niewykluczone, że liczba będzie znacznie większa, gdyż wielu wydawców dopiero dołącza swoje tytuły. Wśród już potwierdzonych są m.in. Albatros, Świat Książki, Fabryka Słów czy też HarperCollins. Z Kindle będzie można korzystać, aktywując jeden z dostępnych pakietów bez limitu, dających dostęp do ebooków (od 32,99 złotych miesięcznie) lub ebooków i audiobooków (od 39,99 złotych).

Poznańskie Legimi to jedna z pierwszych na świecie firm oferujących dostęp do elektronicznych książek w abonamencie, a także pierwsza łącząca taki model subskrypcyjny z czytnikiem ebooków za symboliczną złotówkę. Usługa dostępna jest w ofercie największych operatorów komórkowych w kraju. Oprócz subskrypcji płatnych Legimi rozwija również usługę biblioteczną, dającą czytelnikom dostęp do tysięcy ebooków bez żadnych opłat w wybranych placówkach w kraju. Niestety, opcja Kindle nie będzie dostępna w pakietach bibliotecznych.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy