88-letni Michael Bond pisze nową książkę o Misiu Paddingtonie

10 kwietnia 2014

paddington_nowy
Młodszy kolega Kubusia Puchatka powraca. 88-letni Michael Bond zdecydował się napisać nową książkę o uwielbianym przez dzieci misiu, którzy przybył do Anglii z mrocznych zakątków Peru i został zaadoptowany przez rodzinę państwa Brown.

„Nie jest to powszechnie znane, ale niedźwiadki są bardzo dobre w pisaniu listów” – wyjawił Bond. Nowa książka nosił tytuł „Love From Paddington” („Ucałowania od Paddingtona”) i napisana będzie w formie listów, jakie miś wysyła do swojej cioci Lucy mieszkającej w mrocznym Peru. W listach tych Paddington opisze swoje przygody w Londynie oraz to, jak poznał państwa Brown. Premierę książki zapowiedziano na listopad 2014 roku, na krótko przed tym, zanim na ekrany kin trafi pełnometrażowy film o Paddingtonie, w którym zagrają Nicole Kidman, Hugh Bonneville, Sally Hawkins i Jim Broadbent, zaś głównemu bohaterowi, który będzie animowany komputerowo, głosu użyczy Colin Firth.

Bond, były kamerzysta telewizyjny BBC, zaczął pisać pierwsze opowiadania podczas II wojny światowej, gdy służył w siłach powietrznych Wielkiej Brytanii. Pierwszą książkę o Paddingtonie napisał w 1958 roku, zainspirowany pluszowym misiem, którego kupił w prezencie świątecznym swojej żonie. Fabuła rozpoczyna się w momencie, gdy Paddington pojawia się na stacji kolejowej w Londynie ze słoikiem marmolady i karteczką na szyi z informacją: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję”. Niesfornego Paddingtona adoptuje sympatyczna rodzina państwa Brown. Jej członkowie, podobnie jak sam autor, zapewne nie przypuszczali, że niedźwiadek zostanie u nich na długie lata. Miś w charakterystycznej kurteczce stał się jedną z najpopularniejszych postaci literatury dziecięcej. Książki Bonda rozeszły się w nakładzie przekraczającym 40 milionów egzemplarzy.

Pomimo podeszłego wieku autor wciąż intensywnie pracuje nad kolejnymi przygodami słynnego niedźwiadka. Jedyna różnica jest taka, że obecnie nie tworzy książek w notesie, lecz na komputerze. „Paddington idzie z duchem czasu, tak jak i ja” ? powiedział Bond.

Książki o misiu Paddingtonie publikowane są w Polsce przez wydawnictwo Znak.

Poniżej możecie zobaczyć zapowiedzi filmu „Paddington”, który trafi na ekrany kin tuż po premierze książki:

http://www.youtube.com/watch?v=olf4StiBnmY

http://www.youtube.com/watch?v=P8s3erGGF90

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy