banner ad

Zbrodniarz i dziewczyna

zbrodniarz-i-dziewczynaAutor: Michał Witkowski
Tłumaczenie: –
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: maj 2014
Tytuł oryginału: Zbrodniarz i dziewczyna
Rok wydania oryginału: 2014
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 130 x 214 mm
Liczba stron: 432
ISBN 978-83-7943-284-4

Opis:

Tego jeszcze nie było! Michał vel Michaśka, ogolony na łyso i w bluzie z kapturem? Podróżujący drugą klasą TLK? Tak, a w dodatku prowadzi śledztwo niczym rasowy detektyw w otoczeniu najprawdziwszych policjantów, w szczególności jednego…

Nowa powieść Michała Witkowskiego, autora książek ?Lubiewo?, ?Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej?, ?Margot? i ?Drwal? to swoista kontynuacja tej ostatniej, bo w ?Zbrodniarzu i dziewczynie? pojawiają się niektóre postaci z ?Drwala?. Intryga jest jednak zupełnie nowa i niezwykła ? oto tajemniczy zbrodniarz, zwany Przedwojennym Mordercą, stylizuje swe ofiary na przedwojenną modłę i pozostawia w upiornych okolicznościach. Śledztwo zatacza kręgi, kto naprawdę jest ofiarą, a kto mordercą nie jest pewne, ale pewne jest jedno: śmierć Michaśki ma uwieńczyć dzieło mordercy.

Książka nie jest jednak typowym kryminałem ? to proza olśniewająco dygresyjna, pełna osobliwego (i w tym przypadku wyjątkowo czarnego) humoru, zaskakujących obserwacji, niespodziewanych puent. Innymi słowy ?Zbrodniarz i dziewczyna? to być może jedyny kryminał na świecie, w którym dygresje nie tylko nie przeszkadzają, ale przeciwnie: chcemy jeszcze!

Materiały o książce:

Jest już oficjalna zapowiedź nowej powieści Michała Witkowskiego „Zbrodniarz i dziewczyna”
„Zbrodniarz i dziewczyna” ? znamy pierwsze szczegóły nowej powieści Michała Witkowskiego