banner ad

Przebudzenie

przebudzenieAutor: Stephen King
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: listopad 2014
Tytuł oryginału: Revival
Rok wydania oryginału: 2014
Oprawa: miękka
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 536
ISBN 978-83-7961-070-9

Opis:

Mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia?

W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta ? w tym także matka Jamie?go i jego ukochana siostra Claire ? tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian.

Jamie ma własne demony. Od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce ? uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany ? Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo ?przebudzenie? ma wiele znaczeń.

Ta bogata, niepokojąca powieść prowadzi czytelnika przez pięć dekad do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga. To arcydzieło Kinga, nawiązujące do twórczości takich wybitnych amerykańskich pisarzy jak Frank Norris, Nathaniel Hawthorne i Edgar Allan Poe.

Materiały o książce:

Fragment najnowszej powieści Stephena Kinga pt. „Przebudzenie”
„Przebudzenie” Stephena Kinga i rzeczywistość rozszerzona
„Między piekłem a niebem” – recenzja książki
Zwiastun nowej powieści Stephena Kinga „Przebudzenie”
„Przebudzenie” Stephena Kinga przeczytamy w dwa dni po premierze światowej
King zapowiada drugą powieść na 2014 rok. Znamy fabułę książki