Miłość we Wrocławiu

Autorzy: Stefan Chwin, Inga Iwasiów, Ignacy Karpowicz, Wojciech Kuczok, Maciej Malicki, Łukasz Orbitowski, Edward Pasewicz, Andrzej Pilipiuk, Marta Syrwid, Krzysztof Varga, Andrzej Ziemiański, Marcin Świetlicki, Gaja Grzegorzewska, Irek Grin, Joanna Pachla
Tłumaczenie: –
Wydawnictwo: EMG
Rok wydania: listopad 2011
Tytuł oryginału: Miłość we Wrocławiu
Rok wydania oryginału: 2011
Oprawa: miękka
Format: 145 x 210 mm
Liczba stron: 268
ISBN 978-83-931018-4-9

(premiera 18 listopada)

Opis:

„Miłość we Wrocławiu” to jedyny w swym rodzaju zbiór zaskakująco różnorodnych, raz gorzkich, innym razem zabawnych, mrocznych, a nawet frywolnych opowieści o uczuciach, smakach, zapachach i emocjach w mieście nad Odrą. To trzynaście niezwykłych portretów Wrocławia stworzonych przez autorów o skrajnie odmiennych światopoglądach, stylach i pisarskich temperamentach.
Piętnaścioro znakomitych pisarzy w najlepszej literackiej formie wraz z wyłonioną w ogólnopolskim konkursie debiutantką przyjęło wyzwanie. Mieli pisać o współczesnym Wrocławiu i miłości. I pisali, choć każdy z zaproszonych autorów potraktował zadany temat z właściwą sobie przewrotnością, czyniąc z niego zaledwie pretekst, punkt wyjścia do snucia własnej, nierzadko bardzo osobistej wizji miasta i miłości.