Wygraj egzemplarze płyty „Mickiewicz ? Stasiuk ? Haydamaky” [ZAKOŃCZONY]
Wspólnie z wydawnictwami Pugu Art i Agora przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać płyty projektu „Mickiewicz ? Stasiuk ? Haydamaky”.
Do rozdania mamy trzy egzemplarze płyty, którą Andrzej Stasiuk nagrał z ukraińskim zespołem folk rockowym Haydamaky do sonetów i wierszy Adama Mickiewicza. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.
Pytanie konkursowe brzmi następująco: Kiedy Adam Mickiewicz odwiedził Akerman? Podaj miesiąc i rok.
?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: W maju 1825 roku (niektóre źródła podają: na przełomie maja i czerwca, i to też uwzględnialiśmy jako prawidłową odpowiedź).
Egzemplarze płyty „Mickiewicz ? Stasiuk ? Haydamaky” otrzymają:
Anna Dajtrowska-Nowak,
Marcin Kuźmicki,
Dorota Szatkowska.
Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?
Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Mickiewicz ? Stasiuk ? Haydamaky”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 10 marca, o godzinie 23:59.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.
Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).
Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.
Mickiewicz ? Stasiuk ? Haydamaky
Andrzej Stasiuk razem z ukraińskim zespołem Haydamaky postanowili dać nowe życie „Stepom akermańskim” Adama Mickiewicza. Dlaczego to Haydamaky grają te utwory? „Dlaczego akurat oni wydobywają z jego poezji całą jej stepowość, wschodniość oraz orientalność? Mają do tego najlepsze prawo jako muzyczni spadkobiercy kozaczyzny. A jako potężny zespół rockowy pokazują siłę Mickiewiczowskiego trzynastozgłoskowca. Przecież to jest napisane specjalnie dla rockowego bandu. Bez trudu można sobie wyobrazić pana Adama, jak improwizuje na scenie wsłuchany we własne słowa, a zarazem w puls basu, bębnów i gitary jakiegoś zespołu, który udało mu się zebrać tam, gdzie aktualnie przebywa, czyli najpewniej w niebie. A dobrych muzyków jest tam wielu” ? napisał we wstępie do płyty Andrzej Stasiuk.
TweetKategoria: płytowe