Wydawnictwo Albatros organizuje konkurs literacki. Napisz dziennik inspirowany zapiskami Hendrika Groena

15 grudnia 2016

dopoki-zycie-trwa-konkurs1
Wydawnictwo Albatros we współpracy z księgarniami Świat Książki oraz tygodnikiem „TeleTydzień” zaprasza do udziału w konkursie literackim inspirowanym bestsellerowymi dziennikami Hendrika Groena. Zwycięzca otrzyma czytnik e-booków oraz możliwość publikacji fragmentów tekstu na łamach wspomnianego tygodnika, który może poszczycić się ponadmilionowym nakładem.

Sukces dzienników Adriana Mole?a ? zwariowanego, introwertycznego nastolatka, który za sprawą specyficznego poczucia humoru przeszedł do historii literatury jako autor gorzko-słodkiego pamiętnika czasów dojrzewania; fenomen pamiętników Bridget Jones ? najbardziej nierozsądnej, nielogicznej i nieidealnej Angielki po trzydziestce, za którą miliony czytelniczek trzymały kciuki; oraz najnowszy bestsellerowy diariusz Hendrika Groena, mieszkańca amsterdamskiego domu spokojnej starości, dla którego nie ma tematów tabu i który w krótkich, błyskotliwych wpisach komentuje rok ze swojego życia, dowodzą, że życie każdego człowieka bez względu na wiek, płeć czy problemy, z jakimi się boryka, jest fascynujące i godne uwagi. Wystarczy tylko ująć je w słowa i spisać na kartach prowadzonego dziennika.

Dlatego właśnie wydawnictwo Albatros proponuje czytelnikom konkurs na stworzenie własnego krótkiego dziennika, który rozbawi, zmusi do myślenia bądź po prostu zaciekawi innych. Niech osiemdziesięciopięcioletni Hendrik Groen, który właśnie zakończył pisanie swojego drugiego diariusza, będzie przykładem i inspiracją dla Polaków: studentów, emerytów, pracowników korporacji, rodziców; słowem: dla wszystkich, którzy chcieliby bez ograniczeń podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami!

Zadanie przedstawia się następująco:

1. Zainspiruj się książką „Dopóki życie trwa. Nowy sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 85”.

2. Napisz krótki dziennik. Tematyka prac konkursowych jest dowolna, jedynym wymogiem jest forma dziennika i objętość nie mniejsza niż 3 i nie większa niż 6 stron A4.

3. Wyślij do 31.12.2016 swoją pracę wraz z formularzem zgłoszeniowym mailem na adres albatros@wydawnictwoalbatros.com lub dostarcz do najbliższej Księgarni Świat Książki

Nagroda główna w konkursie to czytnik e-booków zaopatrzony w bestsellery wydawnictwa Albatros oraz publikacja fragmentu dziennika na łamach tygodnika o ponadmilionowym nakładzie „TeleTydzień”. Zostaną również przyznane trzy wyróżnienia: pakiety 5 książek z aktualnej oferty wydawnictwa Albatros.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie wydawnictwa Albatros w zakładce „konkurs”: http://www.wydawnictwoalbatros.com/1,2,43,konkurs.html.

dopoki-zycie-trwa-konkurs2

Tematy: , , ,

Kategoria: literackie