Nabór prac do Ligatura Pitching 2012

21 stycznia 2012

Rozpoczęto nabór prac do tegorocznej edycji Ligatura Pitching 2012, serii spotkań, których celem jest promocja artystów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Na Ligaturę Pitching – w odróżnieniu od innych podobnych konkursów – zgłasza się pomysł na album, serię, lub krótszą formę komiksową. Następnie, spośród nadesłanych propozycji, międzynarodowa komisja wybiera najciekawsze prace i zaprasza ich twórców na 5-minutową prezentację (w języku angielskim) podczas Międzynarodowego Festiwalu Kultury Komiksowej w Poznaniu.

Zgłoszenia projektów trwają do 15 marca 2012.

Wśród nadesłanych prac zostanie wybranych maksymalnie 18 artystów, którzy wezmą udział w East Cover Pitchings. Wszyscy wyselekcjonowani do udziału w spotkaniach otrzymają zwrot kosztów podróży do Poznania i będą mieli zapewnione noclegi podczas całego III Festiwalu Kultury Komiksowej Ligatura.

Podczas festiwalu będzie także dostępny katalog, zawierający profile wszystkich wybranych do prezentacji artystów. Po Ligaturze, katalog będzie rozesłany do wydawnictw i organizatorów festiwali w Europie i USA.

W tym roku Pitching odbywać się będzie w dniach 20 i 21 kwietnia w siedzibie Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu.

Dzięki zeszłorocznej edycji imprezy nakładem Centrali (organizator imprezy) ukazał się w Polsce album ?The Lonely Matador?. Zaś 31 stycznia 2012 ukaże się kolejna wyróżniona praca, komiks serbskiego twórcy Borisa Stanića pt. ?Radosav. Poranna Mgła?.

Zgłoszenia do Ligatura Pitching 2012 można składać na stronie organizatora.

Przypomnijmy, że młodzi twórcy, posiadający ukończony kompletny album, mogą brać udział również w drugim konkursie Centrali na książkowy debiut komiksowy ? ?Długi debiut?.

Tematy: , ,

Kategoria: literackie