„Gladiatorzy” ? konkurs literacki na opowiadanie wydawnictwa Fabryka Słów

19 lutego 2019


Fabryka Słów organizuje konkurs literacki na opowiadanie poświęcone tematyce gladiatorów. Najlepsze historie trafią do druku i znajdą się w zapowiadanej przez wydawnictwo antologii.

Motywem przewodnim antologii i konkursu są gladiatorzy. „Wszyscy oni są równi w naszych oczach ? starożytni, kosmiczni, z przyszłości. Każdy Gladiator ma swoją historię, a my chcemy poznać je wszystkie! Piszcie, cokolwiek podpowie Wam wyobraźnia” ? zachęca wydawnictwo.

Choć Fabryka Słów znana jest głównie z publikowania fantastyki, to w przypadku tego konkursu stawia na całkowitą swobodę. Gatunek nadesłanego utworu nie jest istotny, długość również może być dowolna, o ile tekst zmieści się w formule opowiadania.

Prace przesyłane na konkurs nie mogą być wcześniej publikowane w postaci papierowej ani elektronicznej.
Termin zgłoszeń mija 1 maja 2019 roku, o godz. 23:59. Teksty należy przesyłać na adres: gladiatorzy@fabrykaslow.com.pl. Przed wysłaniem zgłoszenia warto zapoznać się z krótkim regulaminem udostępnionym na stronie wydawnictwa.

Fabryka Słów regularnie organizuje lub współorganizuje konkursy literackie, których laureaci publikowani są później w antologiach. Tak powstał chociażby zbiory „Kanon Barbarzyńców” czy „I żywy stąd nie wyjdzie nikt”. Czas więc na kolejny podobny projekt.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: literackie