„Chimera” rusza z II edycją konkursu na opowiadanie „Otwartym tekstem”

9 maja 2014

2-Otwartym-tekstem-1
Konkurs „Otwartym tekstem” wchodzi na stałe do kalendarza polskiego życia literackiego. 7 maja ruszyła II edycja konkursu na opowiadanie organizowanego przez „Chimerę”.

Po raz drugi magazyn literacko-kulturalny „Chimera” chce wesprzeć nowych autorów i ich twórczość, dając im możliwość artystycznej wypowiedzi ograniczonej jedynie wyobraźnią. Konkurs skierowany jest do amatorów, czyli osób, których teksty nie były dotąd publikowane. Na zgłaszanie prac w zamkniętej formie literackiej (opowiadanie, nowela, mikronarracja o strukturze fabuły jednowątkowej) o długości do 18 000 znaków, ich autorzy mają czas do końca października bieżącego roku. Mecenat nad konkursem ponownie objął PKN ORLEN.

Pierwsza edycja konkursu „Otwartym tekstem”, na którą nadesłano prawie 3000 prac, pokazała ogromny potencjał ludzi piszących w Polsce. Jak mówi poetka, Agnieszka Wolny-Hamkało, członkini jury konkursu i wicenaczelna „Chimery”, „teksty ukazały w jaki sposób początkujący, aspirujący pisarze postrzegają współczesność, co ich dotyka, jakie koncepcje człowieka wydają im się najistotniejsze i w jakich obszarach kultury znajdują się punkty zapalne”.

Tegoroczne prace konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Jan Gondowicz, Grażyna Plebanek, Tomasz Różycki, Janusz Rudnicki, Agnieszka Wolny-Hamkało, Jacek Krawiec ? prezes PKN ORLEN oraz Rafał Bryndal ? redaktor naczelny miesięcznika „Chimera”.

Opowiadania można przesyłać do 30 października 2014 na adres: konkurs@konkurschimera.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny. Szczegóły i regulamin konkursu na stronie www.otwartymtekstem.pl.

2-Otwartym-tekstem-2

Tematy: , ,

Kategoria: literackie