banner ad

2. edycja konkursu literackiego ?Świat Kobiety?

17 grudnia 2011

Wydawnictwo Replika ogłasza 2. edycję ogólnopolskiego konkursu literackiego na powieść z gatunku literatura kobieca pod hasłem: „Świat Kobiety”.

Pomysł na zorganizowanie ogólnopolskiego konkursu literackiego pojawił się w 2010 roku. „Początkowo uznaliśmy, że będzie to wydarzenie jednorazowe, jednak po jego ogłoszeniu spotkaliśmy się z zainteresowaniem, które przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Informacja o konkursie dotarła do kobiet na całym świecie. Do Wydawnictwa napłynęły setki zgłoszeń zarówno z Polski, jak i z zagranicy” – pisze na swojej stronie Replika.

W pierwszej edycji konkursu nagroda główna przypadła Monice Orłowskiej, której powieść „Cisza pod sercem” od września dostępna jest już na rynku. Tymczasem wydawnictwo postanowiło ogłosić kolejną, 2. edycję „Świata Kobiety”: „Wierzymy, że wielu z Was ma talent pisarski, wyobraźnię i ciekawą historię do opowiedzenia ? jednak często, nie wierząc we własne siły, nawet nie myśli o możliwości debiutu. Dlatego dajemy Wam szansę sprawdzenia się.”

Za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie przyznana będzie nagroda pieniężna w wysokości 5 tysięcy złotych oraz publikacja utworu w formie książkowej. Wydawnictwo Replika przewiduje również dwa wyróżnienia, których autorzy otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 1,5 tysiąca złotych oraz możliwość publikacji.

Tematyka prac zgłaszanych do 2. edycji konkursu musi obejmować problemy współczesnej kobiety (niezależnie od środowiska i grupy społecznej, z których się wywodzi). Fabuła powieści powinna być osadzona we współczesnych realiach, dotyczyć życia kobiet: spraw będących ich udziałem w codziennym życiu (miłość, przyjaźń, sukces, praca, macierzyństwo, dom, kulinaria, związki międzyludzkie).

Formą dopuszczającą utwór do konkursu jest powieść.

Utwory do 30 kwietnia 2012 należy dostarczyć na adres: Wydawnictwo Replika, ul. Szarotkowa 134, 60-175 Poznań w postaci wydruku (interlinia 1,5; czcionka 12 pkt; margines prawy 4 cm). Wydawnictwo prosi także o dołączenie kopii na nośniku elektronicznym, w stanie identycznym z wydrukiem, koperty z danymi (oznaczonej godłem ? tym, które znajdzie się na pracy) oraz umowy uczestnictwa w konkursie.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz wzór umowy dostępne są w siedzibie a także na stronie wydawnictwa Replika. Bieżących informacji o konkursie należy szukać na fanpage’u konkursu na Facebooku.

Tematy: , ,

Kategoria: literackie