Wygraj zestawy: powieść „Słup ognia” Kena Folletta + gra komputerowa „Filary Ziemi” [ZAKOŃCZONY]

7 listopada 2017


Wspólnie z wydawnictwem Albatros organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać atrakcyjne zestawy dla miłośników sagi historycznej Kena Folletta o katedrze Kingsbridge.

Do rozdania mamy trzy zestawy, w skład których wchodzą egzemplarze powieści „Słup ognia” Kena Folletta oraz gry komputerowej „Filary Ziemi” zainspirowanej pierwszą częścią cyklu o katedrze Kingsbridge. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Na jakich dwóch autentycznych budowlach opierał się Ken Follett, tworząc katedrę w fikcyjnym mieście Kingsbridge, gdzie rozgrywa się akcja sagi historycznej zapoczątkowanej „Filarami Ziemi”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Ken Follett ? Słup ognia”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 20 listopada, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Powieściowa budowla inspirowana jest katedrami z Wells i Salisbury.

Nagrody otrzymują:

Małgorzata Ficek,
Ewa Zwolak,
Michał Siudem.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Ken Follett „Słup ognia”

Opis: Długo wyczekiwana kontynuacja najpopularniejszej sagi historycznej Kena Folletta obejmującej powieści „Filary Ziemi” i „Świat bez końca”. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia 1557 roku. Młody Ned Willard wraca do rodzinnego domu stojącego w cieniu katedry Kingsbridge. Ani on, ani mieszkańcy miasta jeszcze nie wiedzą, że rok 1558 wywróci do góry nogami nie tylko ich życie, lecz także losy wszystkich Europejczyków, przynosząc zupełnie nową epokę w dziejach świata. Książka podejmująca temat, w którym Follett czuje się najlepiej ? szpiegostwa i działalności tajnych agentów. Tym razem w szesnastowiecznej Anglii za panowania królowej Elżbiety I!

Gra PC „Filary Ziemi”

Opis: Gra, na podstawie światowego bestsellera Kena Folletta „Filary ziemi”, opowiada historię wioski Kingsbridge w całkiem nowy, interaktywny sposób. Wciel się w Jacka, Alienę oraz Philipa i dzięki eksploracji, decyzjom oraz dialogom zmień bieg wydarzeń znany z kart powieści. To interaktywna powieść podzielona na trzy „księgi” zawierające po 7 rozdziałów. Dzięki tej przepustce sezonowej zyskasz dostęp do wszystkich trzech ksiąg, które zostaną automatycznie dodane do twojej biblioteki Steam w dniu ich premiery.

Anglia, XII wiek: w czasach wojen i wszechobecnego ubóstwa małe miasteczko rozpoczyna budowę katedry, mającej zapewnić mieszkańcom dobrobyt i bezpieczeństwo. Ciężar walki o przetrwanie splata ze sobą losy wielu ludzi. Mnich Philip zostaje przeorem małego opactwa Kingsbridge. W tym samym okresie chłopiec, imieniem Jack, jest wychowywany w lesie przez swoją wyjętą spod prawa matkę. Fach kamieniarski pomaga mu zostać utalentowanym budowniczym. Wraz ze zhańbioną szlachcianką Alieną, Jack i Philip rozpoczynają budowę jednej z najokazalszych katedr, jakie widziała Anglia.

Cechy gry:
? Dwuwymiarowa przygodówka poin&click oparta na kultowej powieści Kena Folletta (26 milionach sprzedanych egzemplarzy książki!).
? Wiernie odtworzona XII-wieczna Anglia na ponad 200 ręcznie rysowanych grafikach.
? Nieliniowa fabuła – wpływaj na przebieg wydarzeń znanych i kreuj losy bohaterów.
? Trójka niezwykłych bohaterów oraz dwie dodatkowe grywalne postacie.
? Ścieżka dźwiękowa zrealizowana przez praską orkiestrę FILMharmonic.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe