Wygraj zestawy koszulka, notes + magnes z Gustawem Herlingiem-Grudzińskim [ZAKOŃCZONY]

20 maja 2019


Z okazji 100. rocznicy urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego przygotowaliśmy dla was konkurs wspólnie z Instytutem Książki ? narodową instytucją kultury powołaną do popularyzacji książek i czytelnictwa w kraju oraz promocji literatury polskiej na świecie.

Do rozdania mamy siedem atrakcyjnych zestawów, na które składają się koszulka, notes i magnes z wizerunkiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, wybitnego polskiego pisarza, eseisty, krytyka literackiego, więźnia stalinowskiego Gułagu, autora m.in. „Innego świata” i „Dziennika pisanego nocą”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jak nazywa się rosyjska miejscowość, gdzie znajdował się gułag, w którym przebywał Gustaw Herlinga-Grudziński? (2) W PRL twórczość Gustawa Herling-Grudzińskiego podlegała cenzurze. W którym dopiero roku ukazało się w Polsce pierwsze oficjalne wydanie książki „Inny Świat”?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Jercewo, (2) w 1988 roku.

Zestawy koszulka + notes + magnes z Gustawem Herlingiem-Grudzińskim otrzymują:

Justyna Waligórska,
Andrzej Adamski,
Marta Bromboszcz-Rola,
Dawid Jabłoński,
Oliwia Maślankowska,
Marcin Lewandowski,
Roman Kupka.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi (plus rozmiar koszulki) przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „100. rocznica urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 26 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

20 maja 2019 roku mija 100. rocznica urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, wybitnego pisarza i publicysty emigracyjnego, więźnia sowieckich łagrów, uczestnika Bitwy pod Monte Cassino. Losy i twórczość pisarza stanowią świadectwo cierpień i czynów człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości. W uznaniu jego zasług Sejm uchwalił rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe