Wygraj zestawy koszulka + książka „Kraina Lovecrafta” [ZAKOŃCZONY]

2 października 2020

W telewizji HBO i na HBO GO możemy oglądać serial „Kraina Lovecrafta”, który powstał na podstawie powieści Matta Ruffa. Jednocześnie do księgarń trafiła książka, opublikowana w Polsce przez wydawnictwo W.A.B. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy siedem zestawów, na które składają się koszulka z serialu „Kraina Lovecrafta” i powieść Matta Ruffa. Nagrody ufundowane zostały przez HBO Polska i wydawnictwo W.A.B. Dostępne rozmiary koszulek: 2 szt. męska L, 1 szt. męska XL, 3 szt. damska M, 1 sz. damska L. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) „Kraina Lovecrafta”, jak wskazuje tytuł, inspirowana jest twórczością H.P. Lovecrafta. Znasz jakieś inne dzieła kultury – książki, komiksy, filmy lub seriale – których autorzy czerpali z pomysłów tego pisarza? Wymień przynajmniej trzy tytuły. (2) Ile książek Matta Ruffa ukazało się do tej pory w Polsce (wliczając „Krainę Lovecrafta”)? Podaj ich tytuły.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na (1) pytanie podawaliście m.in. filmy „Lighthouse”, „W paszczy szaleństwa”, „Przeklęty dom”, „The Haunted Palace”, komiksy „Neonomicon” i „Providence” Alana Moore’a, „Hellboy”, „Remina – Gwiazda Piekieł”, „Locke & Key” Joego Hilla, opowiadania z Jakubem Wędrowyczem Pilipiuka i wiele innych. Prawidłowa odpowiedź na (2) pytanie brzmi: Pięć. Są to: „Kraina Lovercrafta”, „Miraż”, „Głupiec na wzgórzu”, „Złe małpy”, „Ścieki, gaz i prąd”.

Koszulki i egzemplarze książki „Kraina Lovecrafta” otrzymują:

Tomacz Karczewski,
Katarzyna Lenczowska,
Mirka Szudera,
Jerzy Obarymski,
Beata Rybicka,
Mariusz Brzezowski,
Paweł Janecki.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi (plus rozmiar koszulki) przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Kraina Lovecrafta w HBO i księgarniach”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 12 października, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Dwudziestodwuletni były żołnierz, czarnoskóry Atticus Turner, otrzymuje tajemniczy list od dawno niewidzianego ojca. By wyjaśnić sprawę, wyrusza do Nowej Anglii, żeby go odnaleźć. Tak rozpoczyna się niesamowita podróż przez Amerykę lat pięćdziesiątych – krainę, w której rasizm jest wszechobecny i gdzie spotkać można… osobliwości rodem z książek jednego z najwybitniejszych autorów powieści grozy, H.P. Lovecrafta.

„Kraina Lovecrafta” błyskotliwie i przekornie łączy najlepsze tradycje powieści grozy, horroru oraz fantastyki, tworząc niezwykłą, wciągającą oraz emocjonującą historię o okrucieństwie rasistowskich przekonań. Bohaterowie muszą zmierzyć się nie tylko z tropiącym czarnoskórych szeryfem, nie wahającym się używać przemocy. Na swojej pełnej przygód drodze spotkają czające się w lesie przerażające potwory, tajemniczy Zakon Prastarego Świtu i duchy zamieszkujące skrywającą mroczny sekret posiadłość.

Na podstawie powieści Matta Ruffa powstał serial HBO o tym samym tytule. Showrunnerką i producentką jest Misha Green, a producentami są m.in. J.J. Abrams oraz Jordan Peele. W rolach głównych w ekranizacji występują: Jonathan Mayors, Jurnee Smollett-Bell, Aunjanue Ellis, Abbey Lee, Jada Harris, Wunmi Mosaku oraz Michael Kenneth Williams. „Krainę Lovecrafta można oglądać w HBO i HBO GO. Kolejne odcinki swoje premiery mają co tydzień, w poniedziałki o godz. 20:10.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe