Wygraj „Tajemnicę Caravaggia” Tilmana Röhriga! [ZAKOŃCZONY]

30 września 2013

Tajemnica Caravaggia - konkurs
Z okazji premiery powieści „Tajemnica Caravaggia” Tilmana Röhriga, która ukazała się pod patronatem Booklips.pl, wraz z wydawcą książki, oficyną Muza SA, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Trzy egzemplarze bestsellerowej powieści Röhriga o życiu kontrowersyjnego malarza i awanturnika Michelangelo Merisi da Caravaggia rozlosujemy wśród tych, którzy odpowiedzą prawidłowo na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: W którym roku zmarł Michelangelo Merisi da Caravaggio?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres meilowy redakcji: booklips@gmail.com z dopiskiem „Tajemnica Caravaggia”.
Zakończenie konkursu w środę, 16 października, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź to oczywiście: w 1610 roku.

Powieści „Tajemnica Caravaggia” Tilmana Röhriga otrzymują:

Dariusz Jaroń
Urszula Jaworowska
Michał Antoniewicz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Tajemnica CaravaggiaTilman Röhrig „Tajemnica Caravaggia”

Opis: Tilman Roering, autor bestsellerowych powieści historycznych, opowiada o fascynującym, burzliwym i awanturniczym życiu jednego z największych malarzy europejskich. Przedstawia jego dzieciństwo i lata spędzone w Mediolanie, gdzie uczył się malarstwa i gdzie został uwiedziony przez jednego z nauczycieli, co już na zawsze zadecydowało o jego upodobaniach seksualnych. Następnie przenosi czytelnika do Rzymu, w którym Caravaggio najpierw cierpiał biedę, potem trafił do papieskiego malarza Cesariego, a w końcu znalazł możnego mecenasa i dzięki niemu rozpoczął swoją wielką karierę. Autor pokazuje również tę gorszą stronę artysty, człowieka porywczego, skłonnego do bójek i awantur, który musiał uciekać z Rzymu, bo zabił człowieka. Tłem dla tej barwnej opowieści są wydarzenia epoki, odgłosy inkwizycji, odkrycia kopernikańskie, proces Giordana Bruna, intrygi w Watykanie. W książce znajdziemy także przewodnik po obrazach, ciekawy opis warsztatu Caravaggia, a także okoliczności życiowe, które towarzyszyły powstawaniu jego arcydzieł. Książka ukazała się pod patronatem Booklips.pl. (więcej o książce)

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe