Wygraj przedpremierowo egzemplarze „Zadziwienia” Richarda Powersa [ZAKOŃCZONY]

4 marca 2023

Z okazji zapowiadanej na 8 marca premiery powieści „Zadziwienie” autorstwa laureata Putlizera Richarda Powersa wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. organizujemy konkurs.

Do rozdania mamy przedpremierowo trzy egzemplarze książki rozgrywającej się w niedalekiej przyszłości, w obliczu degradacji naszej planety, i opowiadającej o niełatwej miłości łączącej ojca i syna. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Do jakich prestiżowych nagród literackich i w którym roku nominowana była powieść „Zadziwienie”? (2) Ile książek Richarda Powiersa ukazało się do tej pory w polskim przekładzie? Podaj ich tytuły.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Powieść „Zadziwienie” była nominowana w 2021 roku do Nagrody Bookera, znalazła się również na długiej liście nominacji do National Book Award for Fiction. (2) Do tej pory w Polsce ukazały się trzy książki Richarda Powersa – oprócz „Zadziwienia” są to „Orfeusz” i „Listowieść”.

Egzemplarze książki „Zadziwienie” otrzymują:

Magdalena Stanaszek,
Alicja Klebba,
Mateusz Chorabik.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1 tygodnia (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Richard Powers – Zadziwienie”.
Zakończenie konkursu w środę, 8 marca, o godzinie 09:59 (rano).

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Astrobiolog Theo Byrne, zajmujący się badaniem życia pozaziemskiego, samodzielnie wychowuje dziewięcioletniego syna. Robin jest ciepłym, serdecznym chłopcem, niezwykle wrażliwym – podobnie jak jego nieżyjąca już matka – na przyrodę i nękające ją zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi. Trudno mu jednak dostosować się do reguł panujących w społeczeństwie. Nie umie odnaleźć się wśród rówieśników, bywa agresywny – za co grozi mu wyrzucenie ze szkoły. Specjaliści zalecają leczenie środkami psychoaktywnymi. Theo nie chce się na to zgodzić. Decyduje się poddać syna eksperymentalnej terapii metodą neurofeedbacku.

„Zadziwienie” to niezwykle intymna i poruszająca powieść, w której autor rysuje portret pięknej, choć niełatwej miłości łączącej ojca i syna. Znakomite opisy przyrody, hipnotyzujące wizje życia pozaziemskiego, a przede wszystkim stawianie ważnych, pełnych troski, ale też bolesnych pytań o przyszłość naszej zagrożonej planety.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe